Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
A takimlarimiz Sahaya Cikti  |  23.12.2014
Kulübümüzün kurulduğu günden itibaren İstanbul Büyük Erkekler Ligi'ne katılan A takımımız bu sene de geleneği bozmadan C grubundan İBEL'ye katıldı. Geçen sene ki kadrosunun büyük kısmını koruyarak yeni transferler yapan takımımız 19 Aralık Cuma günü Yakacık Spor Salonunda ilk maçına Suadiye Gençlik karşısında çıktı. Maça tutuk başlayan iki takımda ilk dakikalar da sayı bulmakta zorlandı. Takımımız pota altından Canberk Orman(#13) ile sayı bulurken, Suadiye Gençliğin fastbreaklerine cevap veremeyerek skora ağırlığını koyamadı. İlk yarıda kısır bir basketbol sergileyen iki takım devre arasına 20-20 eşitlik ile girdi. Maçın ikinci yarısına daha istekli başlayan takımımız kaptanımız Kaan Sunman'ın (#8) istabetli dış atışlarından sonra oyuna ağırlını koymaya başladı. Müdafaada ise rakibine geçit vermeyen takımımız sahadan 47-26 galip ayrılarak ilk maçından 2 puan ile dönmeyi başardı.

Bu senenin en büyük süprizini ise genç basketbol antrenörümüz Orçun Ulutaş (#11) yaptı. Daha önce Dinamo Takımlarında forma giyen (Yıldız - Genç) oyuncuları tekrardan bir araya getirerek kendi A takımlarının oluşumuna ön ayak oldu. İBEL liginin yaş ortalamasının 28lere yakın olduğu bir ligte kendilerine güvenen yaş ortalaması 19 olan sporcularımız Kardeş kulüplerimizden Allstars İstanbul'un isim hakları ile İBEL liginde C grubunda yer alıyorlar. 
B takımımız çıktıkları ilk maçta rakibi Abs takımına karşı sahada büyük bir bölümü önde götürmesine rağmen maçın özellikle son periyoduna yakın zamanlarda tecrübesizliklerinden ötürü yaptıkları hatalar ile maçı 46-58 kaybederek sahadan mağlubiyet ile ayrıldılar. Maça iyi başlayan takımımız 5 numara pozisyonunda oynayan Can (#19) ile sayılar bulurken buna karşın Abs takımı ise aldıkları faul atışlarını yüzdeli bir şekilde atarak maça ortak oldular. Maçın ilerleyen dakikalarında da karşılıklı sayılar ile geçerken Abs takımının tecrübeli oyuncuları çaldıkları toplar ile sayıya giderek takımına galibiyeti getirmiş oldu. Bu seviyede hiçbir takımın bu kadar ufak yaş ortalaması olmamasını göz önünde bulundurarak Orçun Ulutaş'ın yaptığı bu oluşumu taktir ederek hem abileri hem de kulüp olarak herzaman arkalarında olduklarını belirtmek isteriz.

Bundan sonra ki karşılaşmalarda iki takımımıza da bol şanş dileriz.
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego