Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
Kazanan Dinamo Oldu  |  05.01.2015
İstanbul Büyük Erkekler liginde mücadele eden iki büyük erkek takımımızın karşılaşmasında kazanan Dinamo oldu. Basketbol antrenörlerimizden Orçun Ulutaş'ın kurduğu Metehan İpek'in oynadığı Dinamo B takımı bu hafta Kulübümüzün kurucularından Kaan Sunman ve Kaan Aykut'un da oynadığı Dinamo A takımı ile karşılaştı.
Maçın başından sonuna sahanın her yerinde Turuncu Mavi renkleri ile kardeşce ve güzel bir mücadele ortaya koyuldu. Abilerine karşı maça çok iyi başlayan B takımımız ilk periyotta buldukları sayı ile oyunda bizde varız mesajını erkenden vermiş oldular. Pota altında Can ile bulan B takımına karşı A takımımız ilk periyotta Yaşar Yayla ile ayakta kalmaya çalıştı. Maçın ilk yarısının karşılıklı basketler ile geçilmesinin ardından 2.yarıya  33-30 önde başlayan ekip B takımımız oldu. 3.periyodun başı ile a takımımız yavaş yavaş maça ağırlığını ve tecrübesini koyarak oyunu kendi lehine çevirmeyi bildi. 3.periyodun başında yeni transferimiz Sercan Aydın ile sayı bulan takımımız son periyoda oyunun hakimi pozisyonun da girmiş oldu. Oyunun son çeyreğinde önce Kaan Aykut ile başlayan sonrasında Kaan Sunman ile devam eden dış sayılara cevap veremeyen B takımımız abilerinin karşısında güzel, başarılı bir oyun sergilemelerine rağmen 64-57 mağlup ayrıldılar.

Maçın sonunda ortak bir açıklama yapan iki Kaan Koç şunları söyledi." Bugün kendi yetiştirdiğimiz oyuncularımıza karşı resmi bir müsabaka karşısına çıktık. Aslında bugüne kadar ki en zor maçlarımızdan biriydi. Bazı şut tercihlerini yaparken elimiz atmaya gitmedi. Fakat işin en güzel tarafı ise hep beraber bir aile olduğumuzu ve spor okulu-takım gibi bütün oluşumlarımızın devamlılığının olduğunu göstermemiz oldu. Her iki takıma da bu maçtan sonra ki kalan maçlarında başarılar dileriz. Genç A Takımımızın kaptanı Orçun Ulutaş ise " Bugün bu kadromuz ile Dinamo'ya , Kaan Abi' lere karşı oynamak benim ve Metehan için inanılmaz bir duygu idi. Hafta içi hafta sonu demeden yıllardır beraber zaman geçirdiğimiz antrenörlerimize ve şimdi ki meslektaşlarımıza karşı böyle bir ortamda olmak gerçekten mutluluk verici. Bizde genç bir takımı olmamıza rağmen yavaş yavaş büyük erkekler ligine alışıyor ve oyunumuzu hep üste taşımak istiyoruz..

Her iki takımımıza da bundan sonraki maçlarda başarılar dileriz.
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego