Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
Basketbol Takimlari Bilgilendirme Yazisi  |  30.07.2015
Merhaba Dinamo Ailesi
     Yoğun geçen bir sezon ve kamp sonrasında artık gelecek planlarını hayata geçirmeye başlama zamanı geldi. Daha önceden duyurduğumuz gibi bu sezondan itibaren kulüpleşme adına attığımız adımlar ile daha da başarılı sporcular yetiştirmek için çok çalışacağımız bir periyoda girmiş bulunmaktayız. Bu nedenle de sporcularımızın da çok çaba sarf edecekleri, daha başarılı olacakları, daha çok düzenli çalışma programına uyum sağlayacakları bir sezon olacaktır.

     Temmuz ayı ile beraber başlattığımız bireysel gelişim antrenmanına katılan sporcularımız da gözlemlediğimiz gelişimler bizleri çok mutlu etti. Yaz tatili boyunca antrenmandan uzak kalan sporcularımız da yaşadığımız ciddi motivasyon ve kondisyon düşüşü, temel teknik gelişimlerindeki duraksama, en azından Temmuz ayı boyunca sıkı çalışan sporcularımızda görmeyecek oluşumuz bizleri geçen senelerden daha çok mutlu ediyor (Yaz Sezonu, bütün spor branşları için çok önemli bir dönemdir. Bireysel olarak eksikliklerini kapatma ve yeni sezona motive bir şekilde başlamak adına).

     Ağustos ayı basketbol branşında bulunan takımlar için antrenmanların başlama ayı olarak belirlendi. Haziran ayı ile beraber kapattığımız sezonun (kampa katılmayan sporcuların 13 Haziran gibi antrenmanlarını bitirmesi – birçok sporcunun mayıs ayı sonu ile beraber idmanlara gelmemesi) Ağustos ayında açılması gerekliliğini bizlere gösterdi. Bu nedenler ile BASKETBOL TAKIMLARIMIZ 3 AĞUSTOS PAZARTESİ GÜNÜ ANTRENMANLARINA BAŞLIYOR. Burada ki önemli nokta 2000-2007 doğumlu sporcularımızın artık SPOR OKULU yerine BASKETBOL TAKIMI oldukları gerçeğini kabul etmemiz ve bu gayede beraber çalışmamız olacaktır.
                Dinamo Spor Kulübü ilk kurulduğu 2010 yılından itibaren basketbol şubesinde her geçen gün farklı yatırımlar yaparak sportif başarının da gelmesini istemektedir. Bu bağlamda bu sene yaşanacak başlıca farklılıklar:

                1-Antrenman Salonu Değişikliği
Basketbol takımlarımız Ağustos tarihi itibariyle antrenmanlarını daha büyük bir spor yerleşkesi olan KADIKÖY ANADOLU LİSESİ spor salonunda yapacaktır.

                2- Antrenman Saat ve Gün Artışı
Haftada 2 gün yapılan antrenmanlar bütün takımlarımızda en az 3 antrenman olacak şekilde ayarlanmıştır. Geçen senelerde 1 saat olarak yaptığımız antrenmanlar bu sezon itibariyle 1saat 15 dakika teknik taktik 45 dakika temel koordinasyon antrenmanları olmak üzere 2 saate çıkacaktır.

                3- Özel Turnuva ve Liglere Katılımlar      
Bu sezon,  YILDIZ ERKEK- KÜÇÜK ERKEK takımlarımız, hem Türkiye Basketbol Federasyonu resmi altyapı liglerinde hem de özel bir turnuva olan Marmara Lig organizasyonlarında mücadele edeceklerdir.  KÜÇÜK B – MİNİK – SÜPER MİNİK ERKEK takımlarımız ise sadece Marmara Lig organizasyonunda mücadele edeceklerdir.

Yaş Gruplarına Göre Takımların Dağılması
Yıldız Erkek : 2000 2001 – TBF ve Marmara Lig
Küçük Erkek A : 2002-2003 TBF ve Marmara Lig
Küçük Erkek B: 2002-2003 Marmara Lig
Minik Erkek : 2004-2005 Marmara Lig
Süper Minik: 2006 -2007 Marmara Lig

Ekim ayında müsabakaların başlayacak olması nedeniyle, BÜTÜN SPORCULARIMIZ AĞUSTOS VE EYLÜL ANTRENMANLARINA  katılmaları büyük önem arz etmektedir. Ekim ayı itibariyle antrenmanlara katılacak sporcularımızın 2-3 ay antrenman yapan sporcuların seviyesine gelmesi neredeyse imkansız olacaktır. Kulüp olarak, bu konuda velilerimizin çocuklarının sportif geleceklerini ön planda tutmalarını ve onlara bu konuda destek olmalarını sizden rica ediyoruz.
 
 
AĞUSTOS AYI ANTRENMAN PROGRAMI
 
  Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma
08.00-09.00 SME/ME Cross KE/YE/GK Cross SME/ME Cross KE/YE/GK Cross  
09.00-10.00          
10.00-11.00 KE/YE Salon Antrenmanı ME / SME Salon Antrenmanı KE/YE Salon Antrenmanı ME / SME Salon Antrenmanı  
11.00-12.00 GK Salon Antrenmanı   GK Salon Antrenmanı    
           
           
           
           
18.00-19.00   GK Salon Antrenmanı   GK Salon Antrenmanı  
19.00-20.00   KE/YE Salon Antremanı   KE/YE Salon Antremanı  
 
SME : SÜPER MİNİK ERKEK (2006-2007)
ME: MİNİK ERKEK (2004-2005)
KE: KÜÇÜK ERKEK (2002-2003)
YE: YILDIZ ERKEK (2000-2001)
GK: GENÇ KIZ (2000-1997)

 
CROSS: KOŞU ANTRENMANI YAPILACAKTIR. YER KALAMIŞ PARKI FUTBOL SAHALARI ÖNÜ
 
 
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego