Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
Marmara Lig Minikler 1.Hafta Sonucu  |  17.11.2015
     Marmara Basketbol Ligi Beyaz grupta yer alan minik takımımız sezonun ilk karşılaşmasında geçen sezonun ikincisi İstanbul Marmara Bordo takımı ile Kadıköy Anadolu Lisesi Spor Salonunda karşılaştı.

     2004-2005 jenerasyonu takımımız 2004 ağırlıklı rakibi karşısında maça iyi başladı. Müdafaa da istediği sertliği yakalayan takımımız ilk periyotta rakibi karşısında iyi mücadele gösterdi. Maçın ikinci periyodunun sonlarına doğru rakibinin fiziksel üstünlüğüne engel olamayan takımımız üst üste verdiği hücum ribauntlarından sonra farkın açılmasına engel olamadı. Takımımız bu dakikalarda Çınar Ekmekçiler ile sayılar üretmeye devam etti.

     Maçın ikinci yarısında da farkın çift hanelere çıktığı anlarda takımımız adına hücumda Ege Kaya ile sayılar üreten takımımız maçın sonunda sahadan 30-37 mağlup ayrıldı.

     Maçtan sonra konuştuğumuz Kaan koçun maç ile ilgili yorumları ise şöyle; “ Fiziksel olarak kısa bir takımımız ilk periyotta rakip takımın sahaya çıkan beşi sporcularımızı korkuttu. Böyle olunca ilk yarıda ister istemez göstermemiz gereken mücadeleyi son ana kadar gösteremedik. İkinci yarıda da oyun hâkimiyetini basit hatalar ile rakibe verince farkın açılmasını engelleyemedik. Maçın son anlarına doğru ateşlenen takımımız üst üste sayılar bulmaya çalıştı fakat bu seferde süre yetmedi. Bu maç bizim için çok iyi bir örnek oldu, takımımıza daha azimli ve korkmadan oynamayı öğretmemiz gerektiğini ekip olarak anlamış olduk, bu konuda kendine güvenen oyuncularımızı tekrardan motive edip önümüzde ki maçlarda bu problemi çözmeye çalışacağız. Rakip takım oyuncularını gösterdikleri performanstan ötürü kutlarım. 
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego