Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
Basketbol Okulu - Yildiz Erkekten Onemli Galibiyet  |  20.01.2016
2001-2002 doğumlu sporculardan oluşan Yıldız Erkek takımımız, 2000-2001 doğum oyuncuların mücadele ettiği Marmara Basketbol Ligi Yıldız Erkek kategorisinde karşılaştığı İstanbul Marmara Spor Kulübünü baştan sonra heyecanlı geçen maçın sonucunda 28-23 mağlup etti.

Maça her iki takımda birbirini tanıma ve sert müdafaa ile başladı. Takımımız bu periyot müdafaa da ki başarısını hücuma taşıyamayınca 0-2'lik periyotla ile ilk periyodu mağlup tamamladı. 

Maçın ikinci periyodunda da hücüumda istediğini bulamayan takımımız kolay atışlar kaçırarak devre arasına mağlup girdi. Müdafaa'da bütün oyuncularından tam verim alan takımımız hücumda Ömer Kalender'in yanına ek skorer bulamayınca hücumlarını istediği gibi yapamadı.

Maçın ikinci devresine çok farklı giren takımımız hem müdafaa'da hem de hücumda istediklerini yapıp maça ağırlığını koymaya başladı. Son periyoda girerken bulduğu sayılar ile 3 sayı önde giren takımımız bu periyot itibariyle uzun süredir yansıtamadığı oyunu da yansıtmış oldu. 

Maçın son periyoduna takımımız yaptığı basit top kayıplarıyla başladı. Önce kötü hucumun ardından yediği 3 sayı ile ardından da top çıkartırken yapılan hata ile 0-5'lik skor ile başlayan takımımız hemen toparlandı ve tekrar sayı üstünlüğünü eline aldı. Boran Cop ve Alican Çakır'ın serbest atışlarda yüksek yüzdeli oynaması maçın önemli noktalarından birtanesiydi.

Maçın sonuna kadar üstünlüğünü koruyan takımımız maçtan 28-23 galip ayrılarak Marmara Lig'te 2de2 yaparak namağlup yoluna devam etti.
Takımımız kutlar, bir sonra ki maçında başarılar dileriz.

Anahtar Kelime : Basketbol Okulu - Basketbol Kursu - Yıldız Takım - Kaan Aykut - Anadolu Yakası Basketbol Okulu
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego