Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
Basketbol Okulu - A Takim Galibiyet Serisine Devam Etti  |  17.02.2016
16 Şubat Salı günü Büyük Erkek Basketbol takımımız Yakacık Spor Salonunda Büyük Erkekler D Grubu takımlarından Suadiye Gençlik ile karşılaştı.

İlk periyoda takımımız Kaan Aykut, Can Batur, Onur Balaban, Ata Otaran ve Canberk Orman beşi ile başladı. Suadiye Gençlik maça 3 sayı isabeti ile hızlı bir giriş yaptı. Pota altında Canberk Orman ile sayılar bulan takımımız maça ortak olmaya başladı. İlk periyot her iki takımın basit hatalarıyla geçilirken Kaan Sunman'ın son basketi ile ilk periyodu takımımız 19 - 18 önde kapattı.

İkinci periyoda Dinamo müdafaa'da strateji değiştirerek başladı ve bunun verimini periyodun başında aldı. Bu periyotta hücumda da istediğini alan Dinamo maça ağırlığını koydu ve ilk yarıyı 29 - 24 önde kapattı. Can Batur'un bu periyotta üst üste bulduğu sayılar takımımızı ofansif anlamda rahatlattı. 

Maçın ikinci yarısında da rakip takıma sayı bulma imkanı uzun süre tanımayan takımımız 3.periyodu 49-32 önde kapattı. Bu periyotta Kaan Sunman'ın etkili müdafaasıyla bulunan hızlı hücumlardan sayılar ve  Canberk Orman'ın potandan bulduğu sayılar göze çarptı.

Maçın son periyoduna Suadiye Gençlik daha hırslı ve istekli başladı. Müdafaa sertliğini arttıran Suadiye Gençlik son ana kadar maça ortak olmak istesede takımımız buna izin vermedi ve sahadan 65 -53 galip ayrılarak D Grubunda üst sıraları zorlamaya devam etti. 


   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego