Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
Basketbol Okulu - Yildiz Erkekler Namaglup Liderligini Surduruyor  |  18.02.2016
2001-2002 Yıldız B basketbol takımımız Marmara Basketbol Ligi 3.haftasında Elit Akademi karşısında aldığı 44-24 'lük galibiyet ile namağlup liderliğini sürdürmeye devam etti.
 
Maça Ömer Kalender, Ali Samedi, Can Kılıç, Boran Cop, Alican Çakır beşi ile başlayan takımımız ilk dakikalar da Ömer Kalender ile sayıya gitti. Elit Akademi'nin üst üste bulduğu 3 sayılık atışlarla geri dönmesiyle ilk periyot 7-6 üstünlüğümüz ile tamamlandı.
 
Maçın ikinci periyodunun ortalarına kadar karşılıklı basketler ile geçilirken, takımımız 15.dakikadan sonra müdafaa sistemini değiştirmesiyle beraber rakip takıma doğru hücum şansı tanımadı. 2.periyodun sonlarına doğru çaldığı toplar ile hücumda kolay sayıya giden takımımız bulduğu sayılarla da devre arasına çift haneli farkla girdi.
 
Maçın ikinci yarısında da rakibinin geri dönmesini engelleyen takımımız özellikle Ömer Kalender'in iyi oyunu, Alican Çakır - Boran Cop ikilisinden doğru hücum tercihleriyle bulduğu sayılar ile, Ali Samedi ve Can Kılıç'ın müdafaasıyla maça ağılığını koydu.
 
Maçın son periyodunda da ise Kaan Birinci'nin bireysel çabaları Aziz Alten ve Meriç Emin'in pota altı etkisiyle beraber Ege Sezginer, Derin Çabuk ve Emre Biçer'in doğru oyunlarıyla maçtan 44-24 galip ayrılmasını bildi.
 
Takımımızı aldığı galibiyetten ötürü kutlar, geride kalan maçlar için başarılar dileriz.
 
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego