Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
A Takim Final Grubuna Muthis Basladi  |  25.04.2016
Dün akşam oynanan üst grup ilk hafta karşılamasında takımımız İstbol karşısında sahadan 70-58 galip ayrıldı. 
 
Karşılaşmaya Can Batur, Tunca Patır, Onur Balaban, Canberk Orman, Ata Otaran beşiyle başlayan takımımız, Can Batur hücumdaki etkinliği ile maça hızlı başladı. Rakibimiz Ufuk Yanar'ın dışarıdan, Umut Yenice'nin içeriden etkili oyunuyla cevap vermesiyle İstbol ilk çeyreğin son iki dakikasına 16-11 önde girdi. Kaan Sunman ve Erman Yunusoğulları'nın oyuna girmesiyle tekrar hareketlenen Dinamo, 4-0'lık seri ile çeyreği bitirerek skoru 16-15'e getirdi.
 
İlk çeyrek sonu arkasına aldığı rüzgarı devam ettiren Dinamo, Tunca Patır'ın önderliğinde bu çeyrekte 20 sayı bulmayı başardı. Müdafa da özellikle pota altında Canberk Orman ve Emrah Uysal'ın sertliği ile rakibini durduran Dinamo potasında sadece 10 sayıya izin vererek devre arasına 35-26 önde girdi. 
 
İkinci yarıya hızlı başlayan ev sahibi ekip Ufuk Yanar ve Umut Yenice ile üst üste bulduğu sayılarla farkı 4 sayıya indirdi. Rakibine Kaan Sunman ve Tunca Patır'la cevap veren Dinamo, müdafaa da Onur Balaban'ın Ufuk Yanar'a yaptığı etkili savunma ile rakibinin hücum dengesini bozdu. 17-15 ile Dinamo lehine geçilen çeyreğin ardından son çeyreğe 52-41'lik Dinamo üstünlüğü ile girildi.
 
Son çeyrekte özellikle Tunca ile Ata'nın ikili oyunlarıyla sayılar bulan Dinamo maçın bitimine 5 dakika kala 68-48 ile maçtaki en yüksek farka ulaştı. Can Batur'un kontrolünde son 5 dakikayı geçen Dinamo sahadan 70-58'lik skorla ayrılarak, üst gruba galibiyet ile başladı ve ligde üst üste 6. galibiyetini elde etti. 
 
Dinamo'da Tunca Patır 19 sayı, Ata Otaran 17 sayı, Can Batur, 14 sayı, Kaan Sunman 12 sayı ile oynadı. İstbol'da Ufuk Yanar'ın 25 sayısı, Umut Yenice'nin 14 sayısı galibiyet için yeterli olmadı. 
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego