Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
Büyük Erkek Galibiyetle Başladı  |  24.11.2016
BC Cup ile 2016-2017 sezonuna merhaba diyen takımımız, ilk hafta karşılaşmasında Enkaz karşısında kıran kıran geçen mücadelenin ardından 50-49'luk skorla galip ayrılmayı başardı.

1.P Karşılaşma Tutuk Başladı 

Karşılaşmaya Dinamo,Can ve Cem ikilisinin hızlı hücum sayıları ile 4-0 önde başladı. Enkaz takımı Melih’ten gelen sayılar ile 6-4 öne geçmeyi başardı. Çeyrek ortasında iki takımda savunma ağırlıklı oynamaya başladı. Çeyrek sonunda karşılaşma biraz daha hareketlendi. Enkaz Emrecan ve Mustafa’nın sayıları ile sayıları ile ilk çeyreği önde kapatmayı başardı. Dinamo rakibinin ataklarına Cem ve Onur ikilisi ile cevap verse de ilk çeyreği 11-9 geride kapattı.

Dinamo Vites Yükseldi 

İkinci çeyrekte Enkaz daha etkili başlayan takımdı. Emrecan, Mustafa ve Hakan’dan gelen sayılar ile 18-16 öne geçmeyi başardı Moladan sonra Dinamo işlemeye başladı, Cem ve Can’ın harika oyunu ile üstünlüğü ele almaya başardı. Savunmada da rakibine kolay sayı izni vermeyen Dinamo ilk yarıyı önde kapatmayı başardı. Enkaz takımı hem içeriden hem de dışarıdan yakaladığı müsait pozisyonları değerlendirmekte zorlandı ve soyunma odasına geride giren takım oldu.

Dinamo Avantajı Kaptı 

İkinci yarı dengeli bir mücadele ile başladı. Enkaz Celal ve Melih ile öne geçmeye çalıştıysa da Dinamo, Cem ile rakibinin ataklarına cevap vererek oyundan kopmadı. Çeyrek ortasında kontrol Dinamo lehineydi fakat, yakaladığı pozisyonlardan eli boş dönünce aradaki farkı açmayı başaramadı. Çeyrek sonuna doğru Enkaz takımı Mert ve Hakan ile ataklarını sıklaştırarak öne geçmeye çalıştı fakat Cem’i durdurmakta zorlanınca üçüncü çeyreği geride kapattı. Dinamo takımında Can’ın çeyrek sonunda skora katkı sağlaması ile iyice rahatladı ve final periyoduna avantajlı girdi.

Enkaz Sonunu Getiremedi

Final periyodunda Enkaz takımının üstünlüğü vardı. Ev sahibi takım Emrecan, Celal ve Şerazim ile kontrolü eline almayı başlardı. Ritim kaybeden Dinamo takımında Kaan takımına liderlik eden isim oldu. Çeyrek ortasında sertlik seviyesi skora bağlı olarak yükseldi. Çeyrek sonuna doğru da rakibimiz Şerazim ve Mert ile etkisini arttırdı ve öne geçerek rakibine mola aldırdı. (48-46) Moladan sonra Kaan ve Ata’nın basketleri ile rakibinin etkisini durdurmayı başaran Dinamo, son topu da iyi savununca maçtan galibiyet ile ayrılan taraf oldu.
Dinamo sezonun ilk maçından galibiyet ile ayrılmayı başarırken, Enkaz sahadan mağlubiyet ile ayrıldı.
Maçın oyuncusu Dinamo takımından Cem Karadeniz seçildi.

Periyot Skorları:

1. Periyot: 9-11
2. Periyot: 14-10 (23-21)
3. Periyot: 17-11 (40-32)
4. Periyot: 10-17 (50-49)   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego