Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
ÇİFTE GALİBİYET  |  02.12.2016
Dün akşam oynan TBF İstanbul Büyük Erkekler Ligi ilk hafta karşılaşmalarında her iki takımımızda sahadan galibiyetle ayrılmayı başardı. A takım Yakacık İTO Spor Salonu'nda Kurtköy Yıldızları karşısında 75-52, B Takım Caferağa Spor Salonu'nda Caan Spor karşısında 79-46'lık skorlarla galip gelmeyi başardı.

Dinamo B (Elit Akademi) - Caan Spor

Karşılaşmaya, Oğulcan, Uluğ, Cenk, Ragıp-Mert Gilan beşiylele başlayan takımımız Oğulcan ile bulduğu 5 sayı ile ilk 3 dakikayı 5-4 önde tamamladı. Bu dakikadan sonra savunmada Uluğ önderliğinde baskıyı arttıran takımımız, pota altında Ragıp&Gilan ikilisiyle kolay sayılar bularak 1. Periyodu 23-13 önde tamamladı.

İkinci periyotta orçun ve erdem ikilisiyle dış atışlarda yüksek yüzdeli isabet bulan takımımız soyunma odasına 45-22 önde gitti.

İkinci yarında savunma ağırlıklı kontrollü oyununu sürdüren takımımız, genç rakibinin geri gelmesine izin vermedi ve sahadan 79-46'lık skorla galip ayrıldı.

Erdem Uygur ve Oğulcan 18'er sayı, Ragıp Can Tok'ta 16 sayı ile takımın skor yükünü çekerkeni Mert Gilan topladğı 12 rebound, Uluğ Kazancığlu 4 top çalma ile dikkat çekti.

Dinamo A - Kurtköy Yıldızları

Karşılaşmaya, Cem Karadeniz, Serhan Musluoğlu, Can Gürkan, Onur Balaban, Yusuf Topçu beşiyle başlayan takımımız, ilk dakikalarda skor bulmakta zorlandı. Özellikle dış atışlarda ritim bulamayan Dinamo, ilk 5 dakikayı 8-6 geride kapadı. Bu dakikadan itibaren savunmada sertliğini arttırıp, kolay sayılar bulmaya başlayan takımımız ilk çeyreği 14-12 önde geçmeyi başardı.

İkinci çeyrekte özellikle kenardan gelen Kaan Aykut ve Soykut Dilek'in baskılı ön alan savunmasıyla rakibin dengesini bozan takımımız, yeni transferler Can Gürkan ve Cem Karadeniz'in etkili hücumlarıyla farkı açarak, devreyi 38-24 önde kapattı.

İkinci yarı da kontrollü oyununu sürdüren takımımız, geniş rotasyonunun da avantajı ile maç sonuna kadar diri kalmayı balardı ve sahadan 75-52'lik skorla galip ayrıldı.

Can Gürkan 24 sayı, 8 top çalma ile yıldızlaşırken, Cem Karadeniz 12 sayı ile oynadı.

Her iki takımımızı da tebrik eder, kalan maçlarda başarılar dileriz.   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego