Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
U11 ve U12 Takımlarımız Haftayı Kötü Kapattı  |  28.12.2016
2005 jenerasyonu U12 ve 2006 jenerasyonu U11 takımlarımız Marmara Lig mücadelelerinde sahadan mağlup ayrıldılar. 
25 Aralık Pazar günü ilk karşılaşmada U11 takımımız kendi sahasında Üsküdar Marmara ile karşılaştı 
Maça Ali Günay, Poyraz Bal, Ege Yalçındağ, Arda Taştan ve Mert İstanbullu ilk beşi ile başlayan takımımız maça tutuk başladı. İlk dakikalarda sayı bulmakta zorlanan takımımız Poyraz Bal ile üst üste sayılar bularak rakibinin farkı açmasına engel oldu. İlk periyotta Üsküdar Marmara'dan Batu Ertuğ bulduğu 8 sayı ile takımını sırtladı ve Üsküdar Marmara ilk periyodu 8-11 önde kapattı.
Maçın ikinci periyodunda sahada daha iyi bir Dinamo vardı. 5-2'lik periyot skoru ile ilk yarıya takımımız 13-13 beraberlik ile girdi. 3.periyotta her iki takımda kontrollü oyunu tercih etti ve savunma planlarını öne çıkardı. Takımımız bulduğu pozisyonları değerlendiremeyince öne geçme fırsatlarını harcamış oldu. 3.periyodun skorunun 3-2 lehimize olmasıyla takımımız son periyoda 1 sayı ile önde girdi.
Son periyoda karşı rakibine karşı maç başından itibaren basketbolunu kabul ettiren takımımız son saniyelere kadar oyun olarak üstün gözüken taraftı. Üsküdar Marmara'dan Batu Ertuğ son hücumda avantajını iyi kullarak takımına 2 sayı kazandırarak takımını 23-21 öne geçirdi. Son hücum için fırsatı iyi kullanamayan takımımız maçtan 23-21 mağlup ayrılarak Marmara Lig'teki ilk mağlubiyetini almış oldu.

Günün diğer bir karşılaşmasında U12 takımımız Allstars İstanbul'a konuk oldu.  Bu sezon takıma yeni eklenen sporcularımız ile geçen senelerde bizlerle beraber olan sporcularımızı beraber oynattığımız U12 takımımız da yavaş yavaş takımlaşma başladı. Marmara Lig'te 3.karşılaşmalarına çıktılar. Allstars karşısında Arda Akınal, Efe Demirözü, Çağdaş Yanık, Ekin Çakar ve Poyraz Bal ilk beşi ile başlayan takımımız ilk periyotta Arda Akınal'ın sayıları ile ayakta durmaya çalıştı. Allstars takımından Eren Gültekin ise takımının attığı 12 sayının 10 sayısına imza atarak bu periyotta takımı adına oldukça verimli oldu. İkinci periyotta takımımız biraz daha hareketlendi ve Poyraz Yılmaz'ın sayılarıyla 8-7 periyodu önde tamamladı. 
3.periyodun başında yapılan top kayıpları ve kaçan pozisyonlar ile takımımız son periyoda 29-21 8 sayı geride girdi. Son periyodun 4 dakikasında baskısını arttıran takımımız maça ortak olmak için çaba sarfetti. Son dakikaya 4 sayı geride giren takımımız maçtan da 39-35 mağlup ayrıldı.   


Her iki karşılaşmada da mücadele gösteren takımlarımıza ve rakip takımı sporcularına teşekkür ederiz.

   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego