Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
Seneyi Namağlup Kapattık  |  04.01.2017
2016-2017 sezonunda hem İstanbul Büyük Erkekler Ligi (İBEL) hem de Grüpınar Su BC Cup'ta mücadele eden Büyük Erkek takımımız geçen hafta oynadığı Pizza Vegas (BC CUP) ve Bilfen (İBEL) maçlarını kazanarak her iki ligde de namağlup ünvanını sürdürdü.

BC CUP: Dinamo: 87 Pizza Vegas:52

27 Aralık Salı Günü, Zincirlikuyu İSOV Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmada, takımımız özellikle ikinci yarıdaki etkin oyunuyla sahadan farklı skorla galip ayrıldı.

İlk periyot karşılıklı sayılarla geçilirken, takımımız Can Gürkan ve Cem Karadeniz sayılarıyla bu çeyreği 20-18 önde geçti. İkinci çeyrekte savunma etkinliğini arttıran takımımız Serhan'ın da skora katkı vermesiyle farkı açtı ve farkı çift hanelere çıkararak devreye 44-33 önde girdi.

İkinci yarıya, Can Batur, Onur Balaban ve Cem Karadeniz'in sayıları ile 10-2'lik seri ile başlayan takımımız oyunun kontrolünü tamamen eline aldı ve son çeyreğe 70-45önde girmeyi başardı. Son çeyrekte temposunu kaybetmeyen takımımız farkı açmaya devam ederek 87-52'lik skorla üst üste 4. galibiyetini almayı başardı.

İBEL: Dinamo:82 Bilfen:57

30 Aralık Cuma günü, Maltepe Spor Salonu'nda rakibimiz ligin güçlü ekiplerinden namağlup Bilfen'di.

Her iki takımda karşılaşmaya sert müdafa ile başladı. Takımımız, Can Batur ve Onur Balaban ile hücumda etkili olurken ilk çeyreği 15-13 önde geçmeyi başardı. İkinci çeyrekte oyuna ağırlığını koyan takımımız, oyunun temposunu arttırarak hücumda etkinliğini arttırdı. Pota altında Cem Karadeniz ve Ata Otaran'ın yanına kenardan gelen Can Gürkan'ın devreye girmesiyle hücum zenginliğini arttıran takımımız bu çeyreği 20-16 önde kapayarak soyunma odasına 35-29'luk avantajla girdi.

Üçüncü çeyrekte etkili hücumunun yanında, savunmasını da sertleştiren takımımız, dışarıdan Onur Balaban ve Serhan Musluoğlu, içeriden Ata ve Cem ikilisiyle oyunun kontrolünü tamamen eline geçirdi. 25-15'lik çeyrek skoruyla farkı çift hanelere çıkaran takımımız son çeyreğe 60-44 önde girdi. Yorulan rakibi karşısında yüksek tempoyla oynamaya devam eden Dinamo son çeyrekte de farkı açmayı başararak sahadan 82-57' galip ayrılmayı başardı. 

Takımımızda Onur Balaban 18 sayı ile yıldızlaşırken, Cem Karadeniz 14 sayı, Ata Otaran 11 sayı ile oynadı.

Bu skorlarla takımımız 2017'yi namağlup kapamış oldu. 

   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego