Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
Senenin Ilk Galibiyeti U16'dan  |  05.01.2017
2016 senesinde güzel başarılara imza atan U16 takımımız 2017 senesinde de kaldığı yerden devam ediyor. U16 Final Grubu 3.hafta mücadelesinde Bakırköyspor'a konuk olan takımımız baştan sonra heyecanlı geçen karşılaşmadan 46-44 galip ayrılarak final grubunda 3 karşılaşmadan 2.galibiyetini almış oldu.

Takımımız Bakırköyspor karşısında Ömer Kalender, Kenan Köksal, Ali Samedi, Boran Cop ve Efe Karsan ilk beşiyle başladı. Maç başında tutuk olan takımımız bulduğu fırsatları sayıya çeviremedi. Rakibin direncini ilk periyyotta kıramayan takımımız Kenan ve Boran'dan bulduğu sayılar ile 12-12 ilk periyot skoru elde etti. İkinci periyotta ilk periyoda göre biraz daha toparlanan takımımız yine istediği hücum organizsyonlarını yapamamasına karşın müdafaa direncini arttırarak soyunma odasına 19-26 ile 7 sayılık avantaj ile gitti. İkinci periyotta oyuna sonradan dahil olan Can Kılıç ile sayılar bulan takımımız üçüncü periyoda yine ilk beşiyle başladı.
Üçüncü periyotta belki de sezonun en kötü oyunu sahadaydı. Hücüm olarak çok kötü olduğumuz bir günde rakibimizin bulduğu sayılar ile fark kapandı ve son periyoda 4 sayı avantaj ile girdik.
Maçın son periyodun da kötü oyununu sürdüren takımımız son 2 dakikaya 4 sayı geride girdi. Alınan moladan sonra toparlanan takımımız son 2 dakikada bulduğu 6-0 lık seri ile maçtan 46-44 galip ayrılmasını bildi. Son topta 2 saniye kala orta mesafe atışında isabetli olan Kenan Köksal takımına galibiyet getiren sayıyıda atarak final grubunda ki başarılı oyununu sürdürmüş oldu.

Takımımızı ve rakibimizi bu güzel mücadelen ötürü tebrik eder, kalan maçlarda başarılar dileriz.
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego