Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
Sezon Değerlendirmesi: U18 Kız Takımı   |  28.06.2017
Erken Sezon Başlangıcı

Haziran ayında hiç tatil vermeden başladığımız 2016-2017 sezonunda fizik kondüsyon olarak çok hazır başladık. Özellikle 2016 Gümüldür kampı ve hemen akabinde devam eden saha dışı atletizm antrenmanları oyuncuların bireysel performansını olumlu etikledi. Temmuz ortasından itibaren artan top antrenmanlarında takım olma yönünde adımları atmış olduk. 

Kadroda Yaprak Dökümü

Fakat özellikle üniversite sınavından dolayı ilk üç hafta içerisinde ikisi ilk beş toplam altı oyuncumuzla ile yolların ayrılması sezon hedeflerimizi zora soktu. Kadromuzu iki yaş küçük oyuncularla takviye yapmak zorunda kalarak herşeye rağmen kaldığımız yerden devam etmeye çalıştık.

Sıralama Grubu

Fenerbahçe , DSİ , İst. Yıldızları , Basketbol Yıldızları ve Asya Kartallarının yer aldığı sıralama grubunu 2 galibiyet, 3 mağlubiyet ile tamamlayan takımımız Final Grubu'na kalmayı başaramadı. Sıralama grubunun en hatırda kalan maçı, hücum ve savunma anlamında en iyi oyunumuzu ortaya koyduğumuz Basketbolun Yıldızları karşısında alınan 53-37'lik galibiyet oldu.

Klasman Grubu

Pertevniyal, Yakın Doğu BGD ,Basketbolun Yıldızları, Asya Kartalları, Dostlukspor, Bakırköyspor, Allstars, Küçükçekmece, Bayrampaşa Sportif’in yer aldığı Klasman grubuna takımımız ilk iki maçında Yakındoğu BGD ve Pertevniyal galibiyetleriyle başladı.
3 oyuncusu U16 yaş grubunda, ikisi ise basketbola bu sene başlayan sporculardan oluşan toplam 9 kişi kalan kadromuzun klasman grubunda oynadığı her maç kendi içinde ayrı hikayeler barındırdı. Her maç ayrı bir oyuncumuzun ön plana çıktığı sezonda mevcut oyuncularımız sakatlıklara rağmen mücadeleden vazgeçmeyerek büyük bir karakter örneği gösterdiler ve Dinamo Spor Kulübü'nün tarihinde ilk defa klasman grubunda 3.lük elde etmesini sağlayarak büyük bir başarıya imza atmış oldular.

Basketbolun topu potaya atmaktan çok daha fazlası olduğunu idrak eden ve ettiren, yenilmekten korkmayan , yenerken rakibi küçük düşürmeyen sporcu karakterine bürünmüş kızlarımızı tebrik ederiz.
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego