Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
Kız Basketbol Akademisi Çalışmalara Devam Ediyor  |  06.10.2017
Dinamo Spor Kulübü Basketbol Altyapısı olarak, özellikle kız basketboluna karşı üzerimize düşen görev ve sorumlulukların bilinciyle, gelecek yıllar içerisinde yer alan hedeflerimize yönelik olarak bu sene Kadıköy Anadolu Lisesi ile birlikte Doğuş Üniversitesi Acıbadem Yerleşkesi'nde faaliyete geçtik.

Önümüzdeki senelerde tamamen kız takımlarına tahsis etmek istediğimiz yeni salonumuzda Genç Kız takımımız ve Kız Spor Okulumuz idmanlarına başlamış bulunmaktadır.

Geçtiğimiz sezon kurulan 2007-08 ve 2009-2010 Minik Kız Takımı jenerasyonumuz ise idmanlarını bu sene de Kadıköy Anadolu Lisesi'nde devam edecektir. Bu jenerasyonumuz için önümüzdeki 10 seneyi kapsayan kısa, orta ve uzun vadeli planlarımız hazırlanmış ve çalışmalar bu plana uygun bir şekilde uygulanmaya başlamıştır. Bu programın amacı Türk Kadın Basketboluna katkı yapacak, fark yaratacak sporcular yetiştirmektir.

Yine geçtiğimiz sene kurulan kız spor okulumuz, çeşitli yaş gruplarını kapsayan oyuncu havuzumuzdan oluşmakta olup, çok çalışarak geçirdiğimiz sezonun ve yaz kampının ardından, bütün yaz idmanlarıa devam etmiştir. Bu emeğinin sonucunu geçen sezon Marmara Lig ikincisi olarak ve oyuncularımıza gelen transfer teklifleriyle görmüş olduk. Kız spor okulumuzla ilgili temel amaç olan altyapı takımlarımıza oyuncu yetiştirme felsefesi adına , çalışmalarımız belirlenen planlama çerçevesinde devam etmektedir.

U18 Kız Takımımız ise, tamemen başarı odaklı olup, emek-çaba-fedakarlık üçgeninde, hayatını tamamen basketbol’a emek vererek kazanamak isteyen veya hayatının sonuna kadar basketbolu yaşamının parçası haline getirmek isteyen oyunculardan kuruludur. U18 Kız Takımımız ile ilgili planlamamız ise A takım seviyesinde daha profesyonel amaçlar taşımakta, bunun doğrultusunda bu sezon sadece federasyon altyapı liginde değil, A Takım seviyesinde özel liglere de katılım yapmış bulunmaktayız.

Kadromuzda bulunan oyunculardan ikisiinin aynı zamanda kulübümüzde yardımcı antrenörlük yapması, bir diğer oyuncumuzun başka bir spor okulunda yardımcı antrenörlük yapması ve bu sene Marmara Üniversitesi Spor Akademisi Yöneticilik Bölümü kazanması, 3 diğer oyuncumuzun ise yaz okulunda stajyer antrenörlük yapıp Spor Akademisi hedeflemesi inandığımız yolda daha özgüvenli yürümemizi sağlamaktadır.
 

   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego