Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
Genc Kizlardan Onemli Bir Galibiyet  |  16.10.2017
14.10.2017 tarihinde Maltepe Spor Salonunda oynanan maçta,WU18 takımımız altyapı liglerinin köklü takımı DSİ karşısına çıktı.

Maça tutuk başlayan takımımız kolay pozisyonları değerlendiremeyince , rakibimiz dış şutlardan bulduğu sayılarla ilk iki dakikada 6-4 öne geçti. Çabuk toparlanan takımımız savunmasını sertleştirince , Nazlı Aşan ile boyalı alandan, İrem Aydın ile de dış şutlardan bulduğu basketlerle ilk periyodu 22-15 önde kapadı.
İlk periyotta yediğimiz bütün sayıların üçsayı çizgisinin gerisinden gelmesi boyalı alan savunmamızın sertliğini ve rakibimizin kalitesini gösterdi.

2.periyotta oyunun kontrolünü ele alarak farkı çift haneli sayılara taşıyan takımımız, soyunma odasına da 8 sayılık skor üstünlüğüyle gitti.
İkinci yarıya da istediği gibi başlayan takımımız Sena Durmuş’un skora katkı yapmasıyla birlikte skorboardda 13 sayılık farkı gördü. Son periyot rakibimiz hücumda kolay sayılar bulup savunmasını agresifleştirince sayı bulmakta zorlanan takımımız , farkın erimesine ve rakibimizin maça ortak olmasına engel olamadı. Fakat maç sonunu çok doğru oynayarak sahadan 60-49 galip ayrılmasını bildi.
 
Maçtan sonra değerlendirme yapan Aras Koç şunları söyledi; "Yediğimiz 49 sayının 24’ünün üç sayılık atışlardan gelmesi , dış atış savunmamızda bir zafiyet gibi gözüksede , rakibimizin maç boyu sadece 25 sayılık iç saha isabeti bulması savunmamızın sertliğini göstermektedir. O yüzden bu riski hep alacağız." 

Takımımızı ilk gaibiyetten ötürü tebrik ederiz.
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego