Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
5-6 YAS BASKETBOL OKULU  |  24.10.2017
Kulübümüzde basketbol okulu içerisinde oyun grubu olarak nitelendirilen 2012-2011 doğumlu çocukların oluşturduğu grubumuz ekim ayı itibariyle çalışmalarına başladı.

Basketbol topuyla ilk kez buluşan çocukların heyecanları gözlerinden okunuyordu. Oyun + basketbol bilincin de oluşturulan basketbol okulu oyun grubumuzda çocuklar koşmayı, zıplamayı öğrenirken aynı zamanda basketbolu öğrenmeye başlıyorlar. Esneklik ve koordinasyonun ön planda tutulduğu grupta geleceğin kız-erkek basketbolcuları yetiştiriliyor.

Oyun grubumuz baş antrenörü Kaan Aykut: "Öncelikle günümüzün en büyük sorunu olan çocukların dışarıda oynayamadan, arkadaşları ile sosyalleşmeden yetişen, evde tabletlerle telefonlar ile büyüyen bir nesil arkamızdan geliyor. Bunun önüne geçebilmek için çocukları harekete teşvik etmek için 2 yıldır gerçekleştirdiğimiz bir proje aslında bu basketbol okulu oyun grubu. Bu antrenmanlarda çocuklar oyun oynarken öncelikle koşmayı, zıplamayı yani bizim sokaklarda öğrendiklerimizi öğreniyorlar. Daha sonra basketbola geçiş yapıyorlar. Böylelikle sporu seven küçük sporcular yetiştiriyoruz. 5 yaşından itibaren aldığımız küçük sporcular abilerini de izleyerek basketbola daha da bağlanmış oluyorlar."
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego