Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
GENC KIZ TAKIMIMIZDAN UZUCU MAGLUBIYET  |  30.10.2017
29.10.2017 tarihinde Maltepe Spor Salonunda oynanan maç öncesi her iki takımın sporcuları , kol kola Türk Bayrakları ile poz vererek, günün anlam ve önemine yakışır şekilde maç öncesi ritüellerini gerçekleştirdiler.

Hafta başından itibaren maça taktiksel olarak çok iyi hazırlanan ve konsantre olan takımımız 70 sayı ortalamayla oynayan rakibini ilk periyot sonunda 12 sayıda tutarken sezon başından beri oyunumuzun en güvendiğimiz kısmı olan savunmada ne kadar doğru işler yaptığımızı bir kez daha gösterdi. Savunmadaki performansımızı hücumda tamamlayamayınca ilk periyodu 5-12 geride kapattık.

Skor tabelasında geride olmamıza rağmen, oyun anlamında üstünlük kurduğumuzun farkında olan takımımız ikinci periyotta da sabırla aynı oyun düzenine devam ederek rakibini yine 12 sayıda tuttu ve hücumda kaptanımız Ceren Aktürk’ün sorumluluk almasıyla bulduğu sayılarla periyodu 16-12 önde kapadı. 

İlk yarının son saniyelerinde faul hakkımız dolmamışken, rakibe faulü , ancak rakibimiz atış halindeyken yapıp basket faulle cezalandırılmamız belki de ilk yarıda göze batan tek hatamızdı.
Ama maalesef ilk yarıda tek hata yapan biz değildik , genç hakemlerimizin bu sene değişen kurallar ile ilgili oluşan pozisyonları geçen seneki kurallara göre yorumlayıp takdir hakkı kullanması belki de devreye 21-24 geride girmemize sebep olan etkenlerden bir tanesiydi.
Devre arası soyunma odasına moralli giden takımımız döndüğünde tanınmaz haldeydi, 3.periyotta sadece 3 sayı bulabilen takımımız bu sayılar periyot sonu gelince savunmada da düşmeye başladı. 7 kişilik rotasyonumuzun 3ünün sakat olması sertlik ve zorluk düzeyi bu kadar yüksek maçta her geçen dakikayı aleyhimize işletti ve işler 4. Periyotta da kötü gitmeye devam etti. Hücumda sakin kalıp, yaratıcı olamayınca çembere gitmeye bile zorlanan takımımız belki de hiç hakkı olmayan bir sonuçla sahadan mağlup ayrıldı. 31-61.
 
Koç Aras Büyükoğlu’nun yorumu:
Bu sezonun en önemli maçına çıkacağımızı biliyorduk, rakibimizin gücü ve kadro derinliği de ortadaydı. Buna göre hazırlandık , ufak tefek görmezden gelinecek hatalar haricinde hafta boyu yaptığımız çalışmaları sahaya ilk yarı istediğimiz gibi yansıttık. Rakibin oyun düzenini bozduk , rakip te bunun farkındaydı oyun düzenini değiştirip baskı yapmayı denedi, takımımız tam saha baskıdan hiç panik yapmadan doğru bir şekilde çıkmayı başardı. Devre arası olduğunda her şey istediğimiz gibi gidiyordu. Yapabildiğimizin farkındaydık. Yalnız yoruldukça zaten 3’ü sakat oynayan 7 kişilik kadromuz mental olarak ta yorgunluk belirtisi göstermeye başladı. Maç öncesi konsantre olduğumuz şeylerden , en başta 40 dakika aynı oyun düzenine devam etmemiz gerektiğini unuttuk ve acele sayı bulma telaşına yöneldik. Hücumda sayı bulamadıkça savunmada düştük. Ve savunmada düştükçe hücumda düşünmeden hareket etmeye devam ettik. Sürekli tercih hataları yapmaya başladık. 3.periyot sadece 3 sayı bulabilmemiz yıkıcı oldu. Taktik değişikliğe gidip press yapmayı istediğimizde , topu dip çizgiden başlatacak sayıyı bile bulamadık. Oyundan düşmemiz için rakibin hiçbir şey yapmasına gerek kalmaması, kendi kendimizi mağlup etmemize sebep oldu.
Benim ve hepsi profesyonelliğe adım atmak isteyen 7 oyuncumun benim bu yenilgiye nasıl reaksiyon vereceği , bu maçtan sonra yakamıza takacağımız tecrübe rozetinin bir ömür işe yarayıp yarayamayacağını gösterecek.
Ayrıca maçın son periyodunda skor belli olmuşken, savunmada göstermeye çalıştıkları çaba yüzünden masa hakemlerine ‘’niye uğraşıyorki bunlar hala , maç bitti’’ dedirten oyuncularımı, mesleki görevle-sorumluluk bilincini ayırt edemeyen bu kişilere , basketbola verdikleri emekle cevap verdikleri için kutluyorum.
Rakibimize bundan sonraki maçlarında başarılar dileriz.
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego