Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
KIZ BASKETBOL AKADEMi  |  03.11.2017
Dinamo Spor Kulübü kurulduğu 2010 yılından bugüne kadar aralıksız olarak kız sporcularımızı Türk Bayan Basketboluna kazandırma yolunda emin adımlarla yürümektedir. İlk sezondan son sezona her sene TBF liglerinde boy gösteren kız takımlarımız ile ilgili yeni bir yapılanma sürecine giren kulübümüz , bu yapılanma sürecinin başına koç Aras Büyükoğlu’nu getirdi. Süreçteki temel amacımız ; geçici, yarışmacı-hedef odaklı jenerasyonlar yaratmak yerine, 6-18 yaş bütün jenerasyonları kapsayan sistematik işleyen , sağlıklı bir organizasyon yapısı oluşturmaktır.
Bu organizasyon yapısıyla hedeflenen en önemli unsur, kız sporcularımızın altyapı kariyerleri bittikten sonra da , Türk Bayan Basketboluna emek ve katkılarının devamlılığını sağlamak.  (oyuncu,antrenör,idareci ya da gönüllü olarak)
Bu devamlılığı sağlamak adına ;
 
Kızlarımıza ,
 
-          Sadece Basketbol değil kişisel gelişim eğitimleri verilmekte,
-          Okul Dersleri ve Basketbol idmanlarını bir arada yürütülebilmesi için , plan yapabilme ,kendi kendini yönetebilme yetisi kazandırılmakta,
-          Sorumluluk bilinci aşılanmakta
-          Ve her jenerasyon için takım bilinci yaratılmaktadır.
 
En önemlisi devamlılığı sağlamak adına ihtiyaç duyduğumuz süreçlerin takibi yapılmakta, geri dönüş bildirimleri kontrol edilmektedir.
 
Oluşturmaya çalıştığımız organizasyon için somut adımlar atılmış olmakla beraber ,anı veya sezonu kurtarmak yerine; kısa vadeli 2 senelik , orta vadeli 5 senelik , uzun vadeli 10 senelik ; 3 ayrı plan kulübümüz adına yürürlüğe konmuştur.
 
Bu sene ikinci Şubemiz olan Doğuş Üniversitesi Acıbadem Kampüsü Spor Salonumuz faaliyete geçmiş , Kız Basketbol Akademimizin ana üssü olma yolunda ilerlemektedir.
 
2007-08 , 2009-10 , minik kız takımları iskelet kadrosu oluşturulmuş ve turnuvalara katılım gösterilmiş, bu sene özel liglerde mücadele edecek olan 2004-05 jenerasyonu için seneye TBF ligine katılma kararı alınmış ve takım düzeyi bu noktaya çıkartılmış, genç takıma yetiştirilmek üzere 2001-02-03 oyuncu havuzu oluşturulmuş olup ; bütün kız sporcularımıza hem sportif hem kişisel düzeyde örnek olabilecek , 3 tanesi aynı zamanda antrenörlük yapmakta olan 1999-2000-2001 jenerasyonu genç kız takımı kadromuz organizasyonumuzun kilit noktasına yerleştirilmiştir.
 
Gönül verdiğimiz Basketbolda , Hizmet sektöründe değil , Eğitim sektöründe olduğumuzun bilincindeyiz , veli-sporcu-antrenör üçgeninde ise aile olgusu yaratmaya çalışmaktayız.
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego