Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
U12 TAKIMI KASIM AYI RAPORU  |  07.12.2017

2006 doğumlu sporculardan kurulu U12 takımımız Eylül ayı itibariyle tam kadro bir araya gelip antreman yapmaya başladı. Eylül ayını genel becerilerin tespit edilmesi ve yeni grup antrenörüne adaptasyon ayı olarak geçen takımımız, Ekim ayı itibariyle sezon planlarının ilk adımlarını atmaya başladı. 

 

Sezon başı çocukların yaş gruplarına bağlı olarak yapılan planlamada grubun hedefleri şu şekilde belirlendi; oyuncuların fiziksel ve duygusal anlamda bireysel kapasitelerinin arttırılması, basketbolun kolektif bir sorumluluk getirdiğinin anlatılması ve oyunun temposunun üst seviyelere çıkması gerekliliği. 

 

Sezonun ilk 3 ayını tamamladığımız bu günlerde, hedeflerimizde yol aldığımızı söyleyebiliyoruz. Sene başından bu yana yapılan düzenli esneklik, dayanıklılık ve çabukluk antremanları ve artan antreman temposuna oyuncularımız pozitif tepki veriyor. Antreman sürekliliği de 95%’in üzerinde olan oyuncularımız, mümkün mertebe başka grupların antremanlarına da dahil olarak becerilerini arttırma konusunda hevesli ve istekliler. 

 

Oyuncularımızın birbirlerini zorlama ve cesaretlendirme konularına yaklaşımlarındaki olgunluk, genel değerlendirmenin en mutlu eden tarafı. Bununla birlikte henüz basketbolun çok başında olduğumuzu unutmamalı; sürekliliğimizi eksiltmeden, isteğimizi ve bilgimizi arttırarak devam etmeliyiz. 

   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego