Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
WU18 2'DE 2 ILE BASLADI  |  15.12.2017
Son maçta yaşadığı acı tecrübe ile Final grubuna kalmayı garantileyemeyen Genç Kız Takımımız, tekrar Final grubuna kalma hedefi ile yola çıktığı Klasman grubuna 2’de 2 ile başlayarak moral buldu.
05 Aralık 2017 Salı günü Bayrampaşa Spor Salonu’nda oynanan maçta İst. Kağıthane Gençlik Spor Kulübü ile karşılaşan Genç Kız Takımımız ,maçın henüz başında rakibimizin alan savunmamıza karşı isabetli dış atışları ile 8-2 geriye düştü. Yüzeysel skora aldanmadan kendi oyun karakterini sahaya yansıtmaya devam eden takımımız ilk periyot ortalarında hem oyun üstünlüğünü hem de skor üstünlüğünü ele aldı.
Takımımızın 1.periyot sonunda başlayıp 2.periyot ortasına kadar sürdürdüğü tam saha baskılı müdafaasına çözüm üretemeyen rakibimiz maçtan düştü. Hücumda yaratıcılığını kaybeden rakibimiz müdafaada da aksamaya başlayınca takımımız rotasyon imkanı bularak sakat ve yorgun oyuncularımızı dinlendirdi maçı 60-31 kazanmayı başardı.
Pota altı oyuncumuz Nazlı Aşan’ın antrenörlük lisansı almak için Ankara’da bulunması sebebiyle aramızda olmayışı ve spor okulu öğrencilerimizden 2002 doğumlu iki sporcumuza forma verme şansı yakalamamız maçın kulübümüz adına sevindirici-gurur verici kısımlarıydı.
 
Klasman grubunda ilk maçta aldığımız galibiyetle moral bulan takımımız ikinci maçında 13.12.2017 tarihinde Maltepe Spor Salonu’nda Pertevniyel Spor Kulübü  ile karşı karşıya geldi. Saha içinde olduğu kadar saha dışında da iyi ilişkiler içinde bulunduğumuz rakibimiz ile centilmence geçecek maçın bir yandan da zorluk derecesinin yüksek olması beklentisi içinde maça hazırlanan takımımız, ne kadar konsantre olduğunu ilk periyodun başından itibaren gösterdi ve ilk periyodu 23-12 önde kapadı.
İkinci periyotta da hız kesmeyen takımımız ‘doğru’ hücum etmeye devam edip müdafaada sertlik seviyesini yükseltince, periyodu 25-9 devreyi de 48-21 önde kapamayı başardı. Sezon boyunca 3.periyoda kötü başlama hastalığına bir türlü çare bulamayan takımımız bu maçta da 3.periyot başında rakibine 8-0’lık seri vermesine rağmen takımımız,kendi karakterinin hücum değil savunma olduğunu hatırladı ve periyodu 10-8 üstünlükle bitirdi.
Son periyotta da geçiş hücumlarını iyi değerlendiren takımımız sete set hücumlarda da sabırlı ve doğru oyunda ısrar ederek periyodu 16-12 maçı da 74-41 kazanmayı başardı.
Spor okulumuzdan 2002 doğumlu üç sporcumuza forma verme şansı yakalamamız kendileri ve kulübümüz adına sevindiriciydi.
 
Antrenör Aras Büyükoğlu’nun görüşleri:
 
Asıl amacımız kızlarımızın basketbola katkısının ve hizmetinin sürekliliğini sağlamak(oyuncu, antrenör, idareci, gönüllü vs olarak). Bu amaca yönelik çalışmalarımızda kendimize ufak ufak hedefler koyarak belirlediğimiz yolda yürümekteyiz. Altyapı için bu hedefler maç kazanma, galibiyet sayısı arttırma gibi sonuca bağlı etmenlerden ziyade saha içi ‘’doğru oyun’’ ,saha dışı ‘’doğru karakter’’ ve bu etmenlere bağlı oluşan gerçekçi , yüzeysel olmayan performanslardır. Bir aşçı onca sene emek verip işinde uzmanlaştıktan sonra yaptığı yemeklerden birinde (ortaya koyduğu performansta) tuzu biraz fazla kaçırırsa bu onu kötü bir aşçı yapmaz sadece kötü bir performans sergilemiş aşçı yapar. Aynısını bir şarkıcının heyecandan detone olması ve Basketbol oyuncusunun skor üretemeden tamamladığı maç için de söyleyebiliriz. Dolayısıyla her zaman iyi oynayamayız ama her zaman doğru oynayabiliriz. Tabii ki galibiyetler oyuncu-antrenör-veli ve idareciye mutluluk verir ama bence doğru oynadıktan sonra skora takılmadan mutlu olmayı bilmeli ve bilinçlendirmeliyiz. İkinci maçta İrem Özkaya’nın 28 , Nazlı Aşan’ın 21 sayılık bireysel performansları çok önemli olsa da , aynı maçın ilk periyodunda ilk beş oyuncumuzun tamamından skor katkısı bulmamız bence daha önemli bir detaydı. Kalan maçlarımızda da doğru oyunlarla doğru sonuçlara ulaşmak en büyük hedefimiz. Rakiplerimize başarılar dileriz.
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego