Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
WU14'TEN ILK GALIBIYET  |  19.12.2017
Spor okulu havuzumuzdan bu sene oluşturduğumuz , bir sonraki sezon TBF liglerine hazırlanan WU-14 takımımız ilk turnuva maçı olan Marmara Basketbol Lig’i müsabakasından galibiyetle ayrıldı.

17.12.2017 tarihinde , 3 maçta 2 galibiyeti bulunan lig ikincisi Küçükyalı Gelişim SK takımına konuk olan takımımız , maç başlarında sadece rakiple değil , tecrübesizliğin verdiği heyecan ve kaybetme korkusuyla mücadele etmek zorunda kaldı ve henüz ilk periyot ortalarında 2-11 geriye düşmekten kurtulamadı. Hücum anlamında sabırla takım oyununu sahaya yansıtmaya çalışan takımımız savunmada turnuvanın sayı krallığında 1.sırada bulunan rakip takım oyuncusu Kader Bilgiç’i durdurmayı başaramadı. 

Bu noktada takımımız molalarını erken kullanarak savunma düzeninde üst üste değişikliklere gitmek zorunda kaldı. Takımımız değişikliklerin olumlu geri dönüşünü devre sonunda skoru dengeleyerek aldı. Nehir ve İlayda’nın hücumdaki dominant oyunları , Beril ve Işık’ın savunmadaki ekstra gayretleri oyun üstünlüğünü de takımımıza getirince sporcularımızın üzerindeki baskı azaldı, baskı azaldıkça özgüvenimiz arttı. Özgüvenimizin artmasıyla birlikte takımımız Sıla’dan hücum anlamında , Deniz , Zeynep ve Yağmur’dan savunma anlamında ekstra katkılar almaya başladı. Maç sonuna rahat giren takımımız 2007-08 doğumlu oyuncularına da şans verme imkanı yakaladı ve sahadan 48-39 galip ayrılarak turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı.

Rakibimizi centilmence oyunu için tebrik eder , bundan sonraki maçlarında başarılar dileriz.
 
Antrenör Aras Büyükoğlu’nun yorumu
Kızlarımız daha önce birlikte sadece 1 hazırlık maçına çıkabilmişti. Maç başında , bu eksikliğimiz çok göze çarptı. Rakibimiz ligdeki 4.maçına çıkıyordu ve bireysel anlamda daha kaliteli, teknik kapasitesi ve oyun bilgisi yüksek olan takımımız, maç oynama alışkanlığı olmadığı için bunu sahaya yansıtamıyordu. Aslında bu çok tehlikeli bir durumdu. Özellikle kız basketbolunda bu tip tökezlemeler kalıcı hasarlar bırakabiliyor ve oyuncular basketbol hayatları boyunca ‘’yapamayacak mıyız’’ korkusuyla baş etmek zorunda kalabiliyorlar , hiçbir zaman potansiyellerini sahaya yansıtamıyorlar. Herhangi bir takım için normal gözükse de , ilk ciddi maçını oynayan bir takım için , oyun içinde, oyun düzenini değiştirerek maç kazanmak bence büyük bir eşik atlamadır. Bununla birlikte , henüz oyun düzenini değiştirmemişken , baskı altında dahi antrenmanda öğrendiklerini sahaya yansıtmaya sabırla devam etmeleri , kenar yönetimden direktif gelmeden oyun düzeni dışına çıkmamaları ise memnuniyet vericiydi. Bu galibiyetin şans galibiyeti olmadığına inanıyorum. Maç sonlarında süre bulan 2007 doğumlu Berra ve Ceren , 2008 doğumlu Raya için ise yaşadıkları tecrübenin buraya yazarak anlatılabileceğini düşünmüyorum. Rakibimize kalan maçlarında başarılar dilerim.
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego