Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
WU18 5'te5  |  27.12.2017
Genç Kız Takımımız 25.12.2017 tarihinde Maltepe Spor Salonunda güçlü rakibi İstanbul Yıldızları S.K ile karşı karşıya geldi. Daha önce sıralama grubunda rakibine 53-37’lik skor ile mağlup olan takımımız geçtiğimiz seneler içerisinde de aynı jenerasyona karşı üstünlük sağlayamamıştı.

Maç öncesi Dsi Spor Kulübünden 3 yeni transfer yapan rakibimiz rotasyonunu genişleterek gücüne güç katmıştı. Takımımız ise mevcut koşullar dahilinde 7 lisanslı sporcumuzla çıktığı lig yolunda transfer gününün bitmesine sayılı günler kala Fenerbahçe Spor Kulübünden 2000doğumlu İrem Ceyda Çetin’i kadrosuna kattı.

Maçı kazanmamız halinde Türkiye Şampiyonası elemeleri için Play-out hakkını neredeyse garantileme ihtimali olan takımımız maça bunun bilinciyle hazırlandığını daha ilk dakikalarda gösterdi ve periyot başında 8-0 öne geçerek rakibine molayı aldırttı. Aldığımız savunma ribaundları sonrası hücuma çıkarken yaptığımız top kayıpları sayesinde 4 sayı bulan rakibimize bunun harici sadece bir 3lük imkanı tanıyarak periyodu 20-7 önde kapatmayı başardık.

İkinci periyoda da aynı savunma gayretiyle başlayan takımımız çaldığı toplar ve hızlı hücumlarla periyodu 12-7 , devreyi de 32-14 önde kapamayı başardı. İlk yarının son dakikalarında kaptanımız Ceren Aktürk’ün aldığı ikinci sportmenlik faulüyle oyun dışı kalması soyunma odasına giderken moralleri bozdu.
Soyunma odasından rakibimizin daha dirençli ve daha istekli dönüşü , takımımızın ise dar rotasyonunun yavaş yavaş yorgunluk belirtisi göstermesi , yapılan mental hatalar oyun üstünlüğünü rakibe vermemize sebep oldu ve periyodu 8-11 geride kapattık.
Son periyot inanılmaz savunma gayreti gösteren takımımız , bazı pozisyonlarında rakibine 3-4 hücum ribaundu verip top eline geçmeden üst üste savunma yapmak zorunda kalsa da ,rakibini sadece 4 sayıda tuttu ve maçı 51-29 kazanmayı bildi.
Rakip takıma kalan maçlarında başarılar dileriz.
 
Antrenör Aras Büyükoğlu’nun yorumu
 
Mental anlamda bizim için tam bir kırılma maçıydı. Potansiyelimizi , performansımıza yansıtamamamızın sebebi yorgunluk-sakatlık-dar rotasyon gibi standart sapmalardı. Özgüven anlamında zaman zaman bu bize problem yaratıyordu. Eğer hedeflerimize emin adımlarla ilerlemek istiyorsak maçı kazanmalıydık, kazanma gerekliliği üstümüzde baskı da yaratabilirdi üstelik rakibimiz yeni transferlerini bizim maça yetiştirdiler , bazı oyuncular için olumsuz bir algı oluşturabilirdi. Ama zaten temel amacımız olan oyuncularımızın amatörlükten profesyonelliğe geçiş merdiveni yaratabilme düşüncesinde bu tip algılara yer yoktu. Oyuncularımız bu maça kafaca olması gerektiği gibi hazırlanmış. Bunu 1.dakikadan itibaren sahaya yansıttılar. Diğer maçlara nazaran daha az olsa da , bu maçta da yorgunlukla gelen akıl tutulmaları yaşadığımız anlar oldu. Bunlardan en kötüsü kaptanımızın ikinci kez sportmenlik dışı faul yapıp henüz ilk yarıda oyun dışı kalmasıydı. Yorgunluk arttıkça (özellikle son periyotta) mental hatalar da gözle görünür bir şekilde arttı. Önemli olan üstesinden gelebilmekti. Bizim oyun karakterimiz savunma. Yeni transferimiz İrem Ceyda Çetin de tecrübesi ve oyun bilgisiyle bu karaktere uyum sağladığını gösterdi. Bu kadar bireysel yetenekli oyuncudan oluşan rakibimizi 29 sayıda tutmayı başardık. Takımımızı tebrik ederim.
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego