Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
GENC KIZDAN KRITIK GALIBIYET  |  17.01.2018
11.01.2018 Perşembe günü Yakacık Spor salonunda Genç Kız Takımımız grubun namağlup lideri Dostlukspor ile karşı karşıya geldi. Türkiye Şampiyonası adına oluşacak play-out eşleşmeleri açısından takımımız adına büyük önem taşıyan karşılaşma , aynı zamanda rakibin gücü ve tecrübesi göz önünde bulundurulduğunda zorluk derecesi yüksek bir mücadele olarak göze çarpıyordu.

Maça iyi başlayamayan takımımız , skor üretmekte güçlük çekse de oyun üstünlüğünü ilk dakikalarda rakibine kaptırmamayı başardı. İlk periyotta her zamanki gibi oyun karakterimiz olan savunma ile ayakta duran takımımız , rakibini dengesiz şutlara ve top kayıplarına zorlayarak hızlı hücuma çıkma şansı yakalasa da , bitiricilik konusunda yaşadığı sıkıntılar sebebiyle oyun üstünlüğünü bir türlü skor üstünlüğüne yansıtmayı başaramadı ve ilk periyodu 8-10 geride kapattı.

Maçın ikinci periyodunda tam saha baskıya başlayan rakibimiz karşısında, öğrendiklerimizi uygulayamamamız sebebiyle zaman zaman zor anlar yaşamamıza rağmen oyun periyot sonuna kadar dengede gitti. Takımımızın acele sayı bulma çabası bizi doğru oynama amacından , iyi oynama gerekliliğine iten bir oyun düzenine sürükledi ve bu da basit top kayıplarımızın çoğalmasına sebep oldu.

Soyunma odasında son kez nasıl oynamamız gerektiği ile ilgili fikir birliğine varan takımımız, sahada acele sayılar bulmaya çalışmak yerine tekrar düzen oyununa geçiş yapınca oyun üstünlüğünü skor üstünlüğüne yansıttı , periyodu önde kapasa da kaptanlarımızdan Ceren Aktürk’ün ikinci sportmenlik dışı faul alarak oyundan atılması moralleri bozdu.

Son periyotta hakemin oyunun akmasına izin vermeyen , her iki takımı da memnun etmeyen düdüklerinden daha fazla zarar gören taraf takımımız oldu, kaptanlarımızdan İrem Özkaya maçın bitimine 4.5 dakika kala 5 faulle oyun dışı kaldı. Bu dakikadan sonra durumu fırsat bilen rakibimiz tam saha baskısını arttırdı ve tempoyu yükselterek kısaları oyun dışı kalmış olan takımımıza zor anlar yaşattı. Bu bölümde akıllı ve doğru oyunu sahaya az da olsa yansıtabilen takımımız namağlup rakibini 49-40 yenmeyi başardı.
 
Koç Aras Büyükoğlu’nun yorumu
 
Maç takımımız açısından sadece eşleşme avantajı için değil özgüven açısından da büyük önem taşıyordu. Bu sezon 3.kez, kuruluşumuzdan beri hiçbir resmi maçta galip gelemediğimiz bir rakibi daha devirmeyi başardık. Fakat bu maçta en büyük rakibimiz kendimizdik. Sürekli yapılan akıl hataları ve konsantrasyon eksikliklerini belki baskıya ve heyecana bağlamak mümkün olsa da artık o baskıyı aşacak seviyelerde olmanın vakti geldiğini düşünüyorum.8 kişiden oluşan Genç Kız Takımımızın gösterdiği özveri , aldığı sorumluluk , sarfettikleri çaba tartışılamaz. Ama hepsi profesyonelliğe adım atmak isteyen sporcularımızın bu gayretleri , yapıkları hataların bahanesi olarak kabul edilemez. Amatörlükten profesyonelliğe geçiş basamağındalar , şu anda onlar için diğerlerinden en önemli farkı yaratacak konu karar verme aşamasıdır. Belki her maç, belki her hücum , belki her dribbling…
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego