Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
GENC KIZ TAKIMIMIZ FARKA KOSTU, LIDERLIK KOLTUGUNA OTURDU  |  24.01.2018

 WU18 Takımımız 23.01.2018 tarihinde Ahmet Cömert Spor Salonunda İstanbul Kağıthane Gençlik Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Rakibimizin son 4 maçta, grubun güçlü ekiplerinden Allstars dahil olmak üzere 3 galibiyet almış olması , kaybettiği tek maçın ise 54-50 ile grubun bir başka güçlü ekibi İstanbul Yıldızları olması hiçbir maçın kağıt üzerinde kazanılmayacağı gerçeğini bir kez daha gösterdi.
Maçtan önce takımımız tamamen bu konu üzerine odaklandığını ve gerekli konsantrasyonu sağladığını ilk periyottaki hatasıza yakın savunma performansıyla gösterdi ve periyodu
2-17 önde kapattı. Savunma tarafında gösterilen mücadele her zaman olduğu gibi takımımıza özgüven olarak döndü ve hücum anlamında da rahatlayan takımımız periyodu 7-27 ,devreyi de
9-44 önde kapattı. Üçüncü periyotta skorun vermiş olduğu rehaveti oyuna yansıtan takımımız düzen oyunundan vazgeçtiği dakikalarda maçın , mahalle maçına dönmesine engel olamadı , doğru basketbola uygun olmayan görüntüler sergiledi. Bu da skora anında yansıdı, periyot sonucu 12-13. Son periyotta sakatlanma riskine karşılık rotasyona giden takımımız maçtan 30-67 galip ayrıldı ve 9 maçta 8 galibiyet ile liderlik koltuğuna oturdu. Takımımızı tebrik ederiz.
 
‘’Koç Aras Büyükoğlu’nun yorumu’’
 
Grup Liderliği , basketbol adına bu sezon veya herhangi bir sezon amaçlarımız arasında yer almamaktadır. Kızlarımızın doğru basketbolu , iyi bir performansla sahaya yansıtmayı öğrenmeleri onların hayallerine ulaşmalarında yeterli olacaktır. Öğrendiklerini sahada uygulayabilme becerisi kolay kazanılmıyor , sadece çok çalışmak ta yeterli olmuyor. Grup liderliğini belki bu noktada kızlarımız doğruyu öğrenirken , destekleyici bir ödül gibi görebiliriz. Maç nezdinde ise İrem Özkaya ve Nazlı Aşan’ın form grafiklerinin git gide yükseliyor olması takımımız adına sevindirici unsurlardan. 24.01.2018 tarihinde ameliyat olan , 10 gün boyunca sahalardan uzak kalacağı öğrenilen yeni transferimiz İrem Çetin’e bir kez daha geçmiş olsun diyorum.
 

   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego