Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
U15'ten Son Saniye Darbesi  |  17.02.2018
U15 takımımız UAL turnuvasında son 4 e kalabilmek için mutlak kazanması gereken  maçta, son periyotta gösterdiği karakter ile maçtan 62-59 galip olarak ayrıldı.
Turnuvaya Uni basket ve Fesa mağlubiyetleri ile başlayan Dinamo kritik Ted Rönesans virajını geçmeyi başardı.

Maça Ernesto, Ata, Emirhan, Emre Kılıç ,Aras beşi ile başlayan takımımız  maça tutuk başladı. İlk 5 dakika 5-0 geriye düşen takımımız sayı bulmakta zorlandı. Savunmada sertliğini arttırmaya çalışsada ilk periyodu 11-10 geride kapadı.

İkinci periyotta denge bozulmadı ve 21-20 geride kapatan dinamo 3. Periyoda konsantrasyon düşmesiyle başlayınca 3. periyodu 31-25 mağlup kapadı.

Son periyotta geri dönme çabası gösterse de rakibin bir türlü önüne geçemedi ve maçın bitiminin son 5 dakikası 11 sayı geriye düştü. Son 5 dakika tam saha baskı ve savunma değişikliğine giden dinamo rüzgarı arkasına aldı. Ve maçı 52-49 kazandı.

U15 takımı antrenörü Orçun Ulutaş’ın yorumu:
Yoğun bir maç temposu içindeyiz. Oyuncularımın son periyotta göstermiş olduğu karakterden dolayı çok memnunum. Son periyodun bitimine 5 dakika kala gösterdiğimiz ekstra efor ve sahaya basketbolumuzu yansıtınca geri dönmemek elde değildi. Zaman zaman sahada basketbol oynamayı unutan takımımız doğru bildiği davranışları yapmaktan çekinince geriye düşüşler yaşamamak elde değildi.
15/0 üç sayı çizgisinden şut atmamız büyük bir sorun. Ancak 15 şutun 10 tanesinin yanlış şut tercihi olarak atılması çok daha büyük bir sorun. Bir sonraki maça eksiklerimiz kapatıp daha az hata yapmak için daha çok çalışacağız. 
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego