Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
WU18 SAMPIYONLUGA COK YAKIN  |  14.03.2018
13.03.2018 tarihinde Taha Akgül spor salonunda Allstars ile karşı karşıya gelen genç kız takımımız başından sonuna üstün götürdüğü maçı 56-40 kazanmayı başardı. Maça kaptığı toplar sayesinde hızlı hücumlardan Ceren Aktürk ve Sena Durmuş ile sayılar bularak başlayan takımımız , rakibin adam adama savunmasını fırsat bilerek topu pota altına indirip fiziksel avantajını kullanmak istese de bitiricilik konusunda yaşadığı sıkıntı sebebiyle bir türlü ritmini bulamadı. Hücumun aksine savunmadaki direnci kırılmayan takımımız periyodu 16-10 önde geçti.

İkinci periyotta daha akıllıca hücum eden takımımız , doğru oyunu sahaya yansıtınca oyun üstünlüğünü ele aldı. Takımımızın bu periyotta bulduğu 20 sayının 16’sı pota altı oyuncularımız Nazlı ve İrem Çetin’den gelmesi , savunmayı doğru okumanın , doğru alan paylaşımın , fiziksel avantajı daha kolay sahaya yansıtabileceğimizin göstergesi oldu. Takımımız devreyi 36-19 önde tamamladı. Üçüncü periyotta alan savunmasına geçen rakibimizde özellikle Neriman Uçan’ın agresif ve akıllı savunmasına karşı yaratıcılık konusunda büyük zaafiyet gösteren takımımız bu periyotta 6-7 top kaybı yaptı. Bu periyotta neredeyse hiçbir varlık gösteremeyen takımımız periyodu 14-4 geride kapattı. İki takımın da yorgunluk belirtisi gösterdiği son periyotta ayakta kalan taraf olan takımımız çok kötü oynadığı maçta , hasta ve sakat oyuncularına rağmen sahadan 56-40 galip ayrılmayı başardı. Takımımızın hedefi ligde kalan iki maçı da kazanmak olsa da, iki maçtan birini kazandığı takdirde tarihinde ilk defa şampiyonluk sevincini tatmış olacak ve Türkiye Şampiyonasına katılmak için eleme maçı oynamaya hak kazanacaktır. Takımımıza Şampiyona yolunda başarılar dileriz.

Koç Aras Büyükoğlu’nun yorumu ‘’Kötü oynarken de kazanmak bir maharettir. Fakat özellikle üstünde durulanı, çalışılanı, önlem alınanı sahada uygulayamamak takıma yakışmıyor. Artık kazanan bir takıma dönüştük. Özel turnuva maçları dahil son 20 maçımızın 19unu kazandık. Ama bu kazanmak kağıt üzerinde skor olarak kalmamalı , her maç oyunumuzun üstüne eklemeli, öğrendiklerimizi uygulayabilme seviyemizi geliştirmeliyiz. Çünkü hedefimiz ne maç kazanmak , ne şampiyonluk ne de şampiyona.. Bunlar sadece hedefimize ilerlerken bizi motive eden unsurlar. Hedefimiz Türk Bayan Basketboluna herhangi bir seviye ve statüde yıllarca hizmet edecek sporcu karakterli bireyler yetiştirmektir. Çok şanslıyım ki oyuncu kardeşlerimin saha dışı konsantrasyonları da bu yönde. Şimdiden hizmet etmeyi amaçlamakla kalmayıp, hizmet etmeye başladılar bile. Dünkü maçtaki kötü oyunu belki istisnasız bütün oyuncularımızın çeşitli sakatlık ve hastalıkları olmasına bağlayabiliriz. Ama dalgasız denizde gemide herkes kaptanlık yapar , işler düzgün gitmediğinde de dümene geçebilmeliyiz.’’
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego