Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
Ses Kadın Ligi’nde Liderlik Sürüyor  |  19.04.2018
Wu18 takımımızın ilk defa TBF klasman şampiyonluğu yaşamasının ardından , eski oyuncularımız ve artık ailemizden biri gibi olan, kardeş kulübümüz Teşvikiye WU14 takımı antrenörü Burcu Güler takviyeleriyle katıldığımız Ses Kadın Ligi’nde de şampiyonluğa adım adım yaklaşıyoruz. Daha önce oynadığı 5 maçın 5’inden de galip ayrılan takımımız dün oynanan maçta Basketbol Ses Orion’u 50-28 yenerek 6’da 6 yaparak liderliğini sürdürdü.

İlk dakikalarda sayı bulmakta zorlanan ekibimiz savunma konsantrasyonunu arttırınca aldığı ribaundlar ve çaldığı toplarla yakaladığı fastbreak imkanlarını değerlendirerek skor üstünlüğünü yakaladı.

Çeşitli savunma düzenleri çalışma fırsatı yakaladığımız maçta , yüksek yüzdeli dış şut oranı yakalayarak rakip savunmanın gömülmesini engelleyince pota altından da kolay sayı fırsatları yakaladı. Baştan sona üstün götürdüğü karşılaşmadan galip ayrılan takımımızı kutlarız.

Koç Aras Büyükoğlu Yorumu ‘’En iyi taktik idmanın mevcut kadroyla rakibe karşı yapılan 5’e 5 olduğunu düşünerek katıldığımız bu özel turnuvada , yaşça büyük , kas kütlesi üstün , mental olarak daha bilinçli çabuk öğrenen rakiplere karşı mevcut oyun düzenimizi geliştirerek ,hem genç kız takımımızın 7 kişi olma dezavantajını avantaja çevirdik hem de eski oyuncularımızın sadece kulübün gelip geçici bir oyuncusu olmadığını , ailemizin değişmez parçaları olduğunu gösterdik. Bu turnuva sayesinde sezon içerisinde hazırlık maçları hariç haftada 4 idman 2 maç ortalaması yakaladık. Bu da oyuncuların gelişim sürecini hızlandırdı. Burada kazanılacak bir sıfatın çok anlamı yok , kızlarımız sezonun ilk idmanından beri belki de her ay , her hafta hatta her maç yeni bir sıfat hak ediyorlar.’


   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego