Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
Dinamo: 51 Fenergücü:28  |  20.01.2014
Dün Caferağa Spor Salonu'nda oynanan Klasman Grubu ikinci hafta karşılaşmasında kızlarımız Fenergücü karşısında 51-28'lik skorla  galip ayrıldı. Maçın başından itibaren savunmasıyla rakibini durduran kızlarımız maç boyu rakibin hiç öne geçmesine olanak tanımadı.

İlk periyoda hızlı başlayan takımımız kaptan Nazlı ve Aleyna'nın sayılarıyla ilk iki dakikayı 4-0'la geçti. Daha sonra hücumda bocalayan takımımız periyod boyu, rakibine sayı şansı vermezken, son bir dakika içerisinde yapılan iki basit top kaybı Fenergücü lehine fast-break ile sonuçlanınca ilk periyod takımımızın 8-4'lük üstünlüğüyle sona erdi.

Kızlarımız ikinci periyoda Nazlı'nın üst üste 6 sayısıyla başladı. İlk periyot bocalayan Cansu'nun da özellikle dış şutlarda bulduğu isabetlerle skora katkı vermesiyle fark açılmaya başladı ve devre 26-11 lehimize sonuçlandı. 

Üçüncü periyoda da üst üste Nazlı Yıldız sayılarıyla başlayan Dinamo, müdafa  ciddiyetini de elden bırakmayarak son çeyreğe 45-18 üstün girdi.

Son çeyrek farkın rehavetiyle oyun disiplininden kopan takımımız bu periyodu 10-6 geride kapatmasına rağmen karşılaşmadan 51-28 galip ayrıldı. 

Takım kaptanı Nazlı Yıldız 23 sayıyla skor yükünü çekerken, Cansu Kodamanoğlu 14 sayıyla ikinci en skorer oyuncu oldu.

Spor okulumuzdan yetişip, Fenerbahçe'ye transfer olduktan sonra yuvaya geri dönen 2001'li Melis Duman 15 dakika süre aldığı maçta attığı 4 sayısı ve savunmadaki gayreti ile gelecek için umut verdi.

Kızlarımızı desteklemeye gelen tüm Dinamo Spor Okulu ve Altyapı oyuncularımıza teşekkür ederiz. 
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego