Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
Genç Takım Sezonu Galibiyet ile Kapattı  |  14.04.2014
     Asya Seri C A grubunda yer alan Genç Erkek basketbol takımımız 13 Nisan Pazar günü oynadığı son karşılaşma ile bu sezonu kapattı. Saat 13:00'de oynanan karşılaşmada İstanbul Gençlik Gücü Spor Kulübü ile karşı karşıya gelen ekibimiz 4 oyuncudan yoksun olarak maça çıktı.
     Antrenörlüğünü Kaan Sunman'ın yaptığı takımımız maça kötü başladı. İlk dakikalarda müdafasında kolay sayıya izin veren takımımız 0-8'lik seri ile karşılaştı. Oyuna sonradan dahil olan Berkay Berabi ve Dünya Tayar'ın bulduğu sayılar ile karşılaşmaya ortak oldu ve 8-0'lık seri yakalandı.
     İkinci yarı iki takım içinde kısır geçti ve sayı bulmada zorlandılar. Takımımız 2.periyodun sonunda soyunma odası 18-17 önde gitmeyi bildi. Bu süre zarfında müdafaada 2-1-2 zone'a geçen Coach Sunman'ın tercihi etkili oldu. Maçın ikinci yarısına tam saha press ile başlayan rakip takımı rahat geçen oyuncularımız farkın giderek açılmasını sağladı ve 25.dakikada 9 sayılık üstünlük sağlamış oldular. İkinci yarıya daha iyi başlayan takımımız da kaptan Orçun Ulutaş'ın katkısı büyük oldu.
     Son çeyrekte ise İstanbul Gençlik Gücü uzaktan bulduğu sayılar ile maça tekrar ortak oldu farkı 1'e kadar düşürdü. Maçın son anlarında savunma direncini arttıran takımımız yakaladığı 14-4'lük seri ile de maçtan 54-43 galip ayrılmayı başardı. 
     Genç erkek takımımızı kutlar ve bir sonraki sezon için daha başarılı maçlar geçirmesini dileriz.
   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego