Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
Sosyal Sorumluluk Projemiz  |  30.04.2014
     Kurulduğumuz günden itibaren sadece spor alanında değil oyuncularımızın sosyal ve psikolojik olarak gelişmesi içinde birçok aktivite ve program düzenlemeyi kulübümüz olarak ilke edinmiştik. Bugüne kadar kendi bünyemizde yaptığımız çalışmaları artık Dem Derneği ile ortak olarak yürütme kararı almış bulunmaktayız. 

     23 Nisan 2014 tarihinde ofisimizde yaptığımız toplantı ile ilk ortak projemiz olan DEM TORUN'u uygulamaya başlamış bulunmaktayız. Kulübümüzün bünyesinde bulunan bütün oyuncuları yavaş yavaş kapsayacak olan projede önceliği Kız Basketbol takımımız ile başlıyoruz. 

     Dem Derneği Kimdir ? 

     "
Dem Derneği, bireyi toplum içinde güçlendirme ilkesine dayanan sosyal sorumluluk faaliyetlerini günlük hayatın bir parçası haline getirmeyi amaçlayan projeler üretmek, bu projeleri hayata geçirmek, devamlılığını sağlamak ve takip etmek  amacı ile kurulmuştur."

     Dem Torun Projesi Nedir ? 

     "
Dünyanın birçok yerinde hayata geçirilen “Adopt a Grandparent” (Bir Büyükanne/ Büyükbaba Evlat Edin) projesinden esinlenerek Dem Torun’u yarattık.  Amacımız dünün gençlerini bugünün gençleri ile buluşturmak.
 
Proje kapsamında başvuran gönüllülerimizi anlaştığımız bakım ve huzur evlerindeki büyüklerimiz ile bir araya getiriyoruz. Benzer konulara ilgi duyanları eşleştirip ayda bir düzenleyeceğimiz ziyaretlerle büyüklerimizin yaşam kalitesini arttırıyor, gençlerimizin ise üst jenerasyonlarla iletişim kurmasına olanak tanıyoruz.
 
Dem Torun Projesi’nde en önem verdiğimiz nokta ve dünyada programın “evlat edinmek” adı ile ortaya çıkmasının sebebi süreklilik ve istikrardır. Gerçekleştirilecek ziyaretlerde gönüllülerimizin her ay aynı kişiyi ziyaret edecek; böylelikle büyüklerimiz gerçek anlamda manevi bir torun sahibi olacaktır. "


Dinamo Sk olarak oyuncularımız ve velilerimiz ile daha fazla sosyal sorumluluk projeleri yapacağımızı duyurur, bilgi almak isteyenlerin Dem Derneği ile iletişime geçmesi için iletişim bilgilerini paylaşıyoruz. 

DEM DERNEĞİ :
www.demdernek.org
0212 258 10 28 / 0536 062 01 75

   
Tüm Haberler
Daha Fazla Göster
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego