Dinamo Spor Kulubu
Bize Ulan
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo nstagram
bar bar
Ekibimiz
Kaan Aykut – Spor Okulları Genel Koordinatorü
 
    1987 İstanbul doğumlu Kaan Aykut, Dinamo Spor  Kulübü ve Spor Okulları’nın baş antrenörü olarak görev  almaktadır. Lise   eğitimini, 2005 senesinde İntaş  Lisesi’nde tamamlayan Kaan Aykut, Işık Üniversitesi  Enformasyon Teknolojileri Bölümü 4.sınıfında eğitim  hayatına devam etmektedir.
    Basketbol hayatına 6 yaşında başladıktan sonra oyunculuk kariyerine Burhan Felek Spor Kulübü ve Taç Spor ile devam ettikten sonra bu kulüpte son 2 senesini takım kaptanlığı yaparak tamamladı. Üniversite hayatı boyunca da okul takımında oynayarak sporculuk hayatını devam ettirdi. Kaan Aykut, 2010 senesinden beri Dinamo Büyük Erkek takımında basketbol oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

2005 Senesinde E kategorisi Antrenör Lisansını aldıktan sonra 4 seneboyunca Gençlik Spor İl Müdürlüklerinin düzenlediği Yaz Spor Okulları’nda düzenli olarak görev almıştır. Antrenörlük kariyerine  2005 senesinde oyunculuğunu tamamladığı Taç Spor’da, Küçük Takım yardımcı antrenörlüğü ile başlayan Kaan Aykut, sırasıyla Fenerbahçe Koşuyolu Basketbol Okulları, Kadıköy İlk Adım Basketbol Okulları’nda çalıştı.

2010 senesinde Kaan Sunman ile birlikte Dinamo Spor Kulübü’nün kurulmasına öncülük etti. 2017-2018 sezonu ile birlikte Dinamo Spor Kulübü U17 Erkek Basketbol takımı antrenörlüğü ve Spor Okulları genel koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir.

Kaan Sunman – Yönetici

   1988 İstanbul doğumlu Kaan Sunman, Dinamo Spor Kulübü ve Spor Okulları’nın genel koordinatörlüğü görevini üstlenmektedir. Lise eğitimini, 2007 senesinde Üsküdar Amerikan Lisesi’nde tamamlayan Kaan Sunman, 2011 senesinde Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu.
   Kaan Sunman’ın basketbol topuyla ilk tanışması 1998 senesinde Unibasket Kulübü’nde oldu. Unibasket altyapısında geçen 3 senenin ardından kariyerine Taç Spor ile devam edip altyapı kariyerini bu kulüpte noktaladı. Kulüp takımlarının yanında okuduğu süre boyunca hem Üsküdar Amerikan Lisesi hem de Sabancı Üniversitesi okul takımlarında da görev alıp, kaptanlık mertebesine ulaştı. Kaan Sunman, 2010 senesinden beri Dinamo Büyük Erkek takımında basketbol oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.
   Sırasıyla Fenerbahçe Koşuyolu Basketbol Okulları ve Kadıköy İlk Adım Basketbol Okulları’nda antrenörlük yaptıktan sonra 2010 senesinde Kaan Aykut ile birlikte Dinamo Spor Kulübü’nün kurulmasına öncülük etti. 2017-2018 sezonu itibariyle Dinamo Spor Kulübü ve Spor Okulu yönetici görevini sürdürmektedir.


Aras Büyükoğlu  – Kız Basketbol Takımları Baş Antrenörü ve Acıbadem Şubesi Sorumlusu

 


     1987 İstanbul doğumlu Aras Büyükoğlu, Dinamo Spor Kulübü Kız Takımları Altyapı Sorumlusu ve Acıbadem Basketbol Okulu Sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

     Eğitim hayatını 2009 senesinde Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden mezun olarak tamamlayan Aras Büyükoğlu, basketbol ile ilk olarak 6 yaşında Cihat Levent Basketbol Okulları'nda tanıştı. Yetiştiği spor okulunda aralıksız devam ederek ,Cihat Levent Basketbol okulunun takımı olan Armada Spor Kulübü’nde Küçük A ve Yıldız B takımlarında oynadıktan sonra, Taçspor’a geçerek Kaan’larla birlikte Yıldız A, Genç B ve Genç A takımlarında birlikte mücadele etti.

Kulüp takımlarının yanı sıra okul takımlarıyla da ligde mücadele eden Aras Büyükoğlu ilkokulda Doğuş Koleji ile oynadıktan sonra ortaokulda Bilfen Koleji ile 2 sene Fehmi Sadıkoğlu’nun öğrencisi olma şansını yakalamıştır.

Antrenörlüğe oyuncu olduğu yıllarda Taçspor Kulübünde yaz okulu yardımcı antrenörlüğü yaparak başlayan Aras Büyükoğlu, çeşitli şirket takımları çalıştırdıktan sonra Dinamo Spor Kulübü kıztakımları altyapı sorumlusu olarak, basketbola hizmet etmektedir.
 Efe Ekin  – Erkek Basketbol Takımları Baş Antrenörü 

   

    1989 İstanbul doğumlu olan Efe Ekin eğitim hayatını Üsküdar Amerikan Lisesi, ardından Sabancı Üniversesi endüstri mühendislği bölümünden mezun olarak tamamladı. Üniversite hayatı sırasında antrenörlüğü bir meslek olarak seçen Efe, Armada Spor Kulübü ile ilk adımı atmış oldu. Bu konuda uzmanlaşmak adına University of Bedforshire'da spor psikolojisi üzerine eğitim aldı. Türkiye Basketbol Federasyonu'nun düzenlediği kurs ve seminlere katılarak antrenörlük belgesini aldı, D kategorisi antrenörlük belgesi bulunmaktadır.
    Suadiye Basketbol Okullar'ında basketbol topuyla tanışdıktan sonra bu kulübün altyapısında oyunculuğa başladı. Yıldız takım senesinde Taç Spor'a transfer oldu ve burada Kaanlar'la tanıştı. Altyapı kariyerinin son senelerini Armada'da geçiren Efe, daha sonra baş antrenör Cüneyt Gülşen'in yanında antrenörlüğe başladı. Hido Basket ve Beylerbeyi deneyimlerinin ardından, 2017-2018 sezonu itibariyle Dinamo Spor Kulübü baş antrenörlüğüne getirildi.


Bülent Orçun Ulutaş  – Basketbol Takımları Antrenörü 

 

    1995 İstanbul doğumlu Bülent Orçun Ulutaş, Dinamo Spor Okullarında basketbol yardımcı antrenörü olarak görev almaktadır. Lise eğitimini 2013 yılında Ahmet Sani Gezici Lisesi'nde tamamlayan Bülent Orçun Ulutaş, eğitim hayatına İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü 4. sınıfta devam etmektedir.
    Basketbol  hayatına  11 yaşında başladıktan sonra oyunculuk kariyerine Kadıköy İlk Adım Basketbol Okulları ve Dinamo Spor Kulübü'nde devam etmiştir. Dinamo Spor Kulubü genç takımında ilk senesinde 2. Kaptan, 2 ve 3. Senesinde takım kaptanlığı yaparak oyunculuğunu tamamlamıştır.  2 sene boyunca Gençlik Spor İl Müdürlüklerinin düzenlediği Yaz Spor Okulları’nda asistan antrenörlük yapmıştır. Antrenörlük kariyerine 2013 senesinde Dinamo’da Spor Okulu Yardımcı Antrenörü olarak başlamıştır. 2017-2018 sezonu itibariyle U15 Erkek Takımı baş antrenörü ve basketbol okulu antrenörü olarak görevine halen devam etmektedir. 


Metehan İpek  – Basketbol Takımları Antrenörü 
 

  1994 İstanbul doğumlu Metehan İpek, General Ali Rıza Ersin Lisesi'nden 2012 senesinde mezun oldu. Öğrenim Kocaeli Üniversitesi'nde devam eden Metehan 2016 yılında mezun oldu. 
 
Basketbol hayatına, Kaan'ların da antrenör olarak çalıştığı Haydarpaşa Fenerbahçe Spor Okulu'nda başladı bir sene sonra, Kadıköy İlk Adım Spor Okulu'na geçti. Burada bir sene kaldıktan sonra Dinamo Spor Kulübü'nün kurulmasıyla oraya transfer oldu.  Genç Takım hazırlık senesinde dizinden yaşadığı sanssız sakatlıktan dolayı altyapı kariyeri sona ermek zorunda kaldı. 
 
2014 yılından itibaren Dinamo Spor Kulübü'nde yardımcı antrenörlük görevine başladı. Türkiye Basketbol Federasyonu'nun eğitim kursuna katılarak E Kategorisi Antrenörlük Lisansı alan Metehan İpek spor okulu ve U14 antrenörü olarak kariyerine devam etmektedir.


Ceren Aktürk  – Basketbol Okulu Yardımcı Antrenörü

    Fatma Ceren Aktürk 1 Haziran 1999 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Lise eğitimini Haydarpaşa Teknik ve Meslek Anadolu Lisesi'nde tamamlayan Ceren şu an üniversite sınavına hazırlanmaktadır.
 
    Basketbol hayatına 9 yaşında Dinamo Spor Okulları'nda başladıktan 1 yıl sonra Dinamo Spor Kulübü'nde altyapı kariyerine başladı. Başarılı geçen 5 sezonun ardından Bosna Basket Spor Kulübü'nde kiralık olarak Genç ve A takım formaları giydi. Daha sonra Dinamo Spor Kulübü'ne geri dönen Ceren oyunculuğunu halen burada sürdürmektedir.
3 sene boyuncu Dinamo Spor Kulubü'nün düzenlediği yaz spor okullarında asistan antrenörlük yapmıştır.
2017-2018 sezonu itibariyle Dinamo Spor Kulübü Acıbadem  Spor Okulu yardımcı antrenörlük görevini sürdürmektedir.

 

İrem Özkaya  – Basketbol Okulu Yardımcı  Antrenörü 

 

    İrem Özkaya 26 Mart 1999 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Beyoğlu Ayşe Ege Mesleki Lisesi’nde tamamlayan İrem, üniversite hayatına İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü 1.sınıfa devam etmektedir.
 
    Basketbol hayatına 12 yaşında başladıktan sonra oyunculuk kariyerine Beşiktaş Spor Kulübü, Kurtuluş Spor Kulübü, Kağıthane Hüseyin Alp ve şuan Dinamo Spor Kulübünde kariyerini devam ettirmekte.
 
    2 sene boyunca kulümüzün düzenlediği Yaz Spor Okulları’nda asistan antrenörlük yapmıştır. Antrenörlük kariyerine 2016 senesinde Dinamo Basketbol Okulu Yardımcı Antrenörü olarak başlamış olup görevine halen kadıköy şubemizde devam etmektedir. 


Merve Aykut – Cimnastik Okulu Koordinatörü 

     Merve Gökçen 18 Haziran 1990 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Basketbol ve voleybol okulumuza ev sahipliği yapan İstanbul Kadıköy Lisesi'nden başarıyla mezun olan Merve Gökçen, Yakın Doğu Üniversitesi Beden ve Spor Öğretmenliği Bölümü'nü kazandı.
     Üniversite kariyeri boyunca üniversite yüzme takımında yer aldı ve sayısız  başarıya imza attı. Başarılı bir yüzücü olmanın yanında, İkinci sınıftayken üniversiyte takımında antrenörlüğe başlayarak ilk antrenörlük deneyimini elde etti. 
2009-2012 yılları arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün organize ettiği yaz spor okullarında hem yüzme okulu hem de basketbol okulu antrenörü olarak görev aldı. 
2012-2013 sezonunda yine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün bünyesinde Burhan Felek Kapalı Yüzme Havuzunda yüzme antrenörlüğü yapan Merve Gökçen 2013 Ekim ayında Dinamo Spor Kulübü'ne katıldı ve yüzme okulunun kurulmasına öncülük etti.
Sena Çakır  – Cimnastik Baş Antrenörü

 

   16 Şubat 1994'de dünyaya gelen Sena Çakır, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri 4. Sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatına devam etmektedir. 

   Manisa Cimnastik Kulübü'nde temel cimnastik, artistik cimnastik ve kule atlama antrenörlüğü ile ilk antrenörlük deneyimini burada yaşadı. Eğitim hayatı için geldiği İstanbul'da Moda Cimnastik Kulübü'nde baş antrenörlük görevine getirildi. Kulübün kapanmasıyla, Türk Hava Yolları Spor Okulları'nda çalışmaya başladı.

    Antrenörlük kariyerinin yanında Yetenek Sizsiniz başta olmak üzere birçok TV programında cimnastik gösterileri gerçekleştirdi. 2017-2018 sezonu itibariyle Dinamo Spor Kulübü baş antrenörlüğüne getirildi.
Ahmet Mert Sözen  – Cimnastik Antrenörü 

 

    1997 İstanbul doğumlu Ahmet Mert Sözen, lise eğitimini 2015 senesinde Haci Rahime Ulusoy Anadolu Denizcilik Lisesinde tamamlamiş olup, Istanbul Bilgi Universitesi Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümünü bitirmiştir. Küçük yşsta sporla ilgilenmeye başlayıp, basketbol, yüzme ve cimnastik branlşarda lisanslı sporcu olmuştur.

    Antrenörlük hayaıina 2015 senesinde yüzme ile başlamış daha sonra Dinamo Spor Kulübü'nde Yaz ve Kış Okulu yüzme antrenoru olarak görev almıştır. Aynı zamanda Olimpik Yuzme Kulübü'nde yüzme antrenorlüğü yapan Ahmet Mert Sözen, 2017-2018 sezonu itibariyle kulübümüzn cimnastik okulu antrenör kadrosuna katılmıştır. 
Yaren Akbayram – Cimnastik Antrenörü

     Haliç Üniversitesi Spor Yöneticiliği 1. sınıf öğrencisi olan Yaren, antrenörlük kariyerinin henüz başında. Küçük yaştan itibaren voleybol, cimnastik ve yüzmde dalında amatör kulüplerde ter döktü. Geçtiğimiz sezon, Başarı Spor Kulübü'nde yüzme antrenörlüğü yaptıktan sonra 2017-2018 sezonu itibariyle cimnastik okulu antrenör kadromuza transfer oldu.


 
 
SPOR OKULLARIMIZ
» Voleybol Okulu
» Cimnastik Okulu
» Basketbol Okulu
 
HAKKIMIZDA
» Tarihçemiz
» Ekibimiz
» Basında Biz
MULTİMEDYA
» Resim Galerisi
» Video Galerisi
Dinamo Sosyal Medya
Dinamo Facebook Dinamo Twitter Dinamo Youtube Linkedin Dinamo İnstagram
Sponsorumuz
Toyz Shop
Tüm Hakları Saklıdır 2013 © Dinamo Spor Kulübü Tasarım & Kodlama pilego