2008-2009 Takımımız Mbl'de İlk Maçına Çıktı

2008-2009 takımımız sezonun ilk Marmara Lig maçına 9 Aralık Pazar günü deplasmanda İstanbul Marmara ile karşılaşarak çıktı.Miniklerimiz maça heyecanlı başladılar. Rakip takımın baskısıyla daha çok panikleyen miniklerimiz ilk devrede 5 sayı bulabildi.

Maçın ikinci yarısında daha düzenli bir görüntü veren takımımız hücumda ilk yarıya göre daha etkili oldu. 4.periyotta antrenmanda çalıştıkları, öğrendikleri hareketleri uygulayarak sayı bulmaya devam ettiler. Müdafaa'da yapılan basit hataları da en aza indiren takımımız ilk yarıda açılan farkı kapatamadı ve maçtan mağlup olarak ayrıldı.


Maç sonunda takım antrenörlerimiz Kaan Aykut ve İrem Özkaya’nın görüşleri şu şekilde oldu; Rakip takım oyuncularına göre takımımız teknik açıdan daha iyi durumdaydı. Maç içinde öğrendiklerini sahada uygulayabilmeye çalışmaları bizim için mutluluk verici. Tabi ki eksiklerimiz oldu bu eksiklikleri giderebilmek için daha çok çalışmaya devam edeceğiz. Bu yaşlarda fiziksel olarak önde olan takımlar ister istemez daha başarılı oluyor. Ya da yaptıkları antrenmanlar maç kazanma odaklı olunca. Biz bildiğimiz yoldan şaşmadan doğru basketbolu öğreterek devam edeceğiz. Bazen mağlup olacağız, bazen galip ayrılacağız. Ekip olarak istediğimiz şey sadece doğru ve güzel basketbol oynamaları. Oyuncularımızı tebrik eder desteklerinden dolayı velilerimize teşekkür ederiz.