Acıbadem Takımlarımız Hazırlık Maçlarına Çıktı

Basketbol Okul - Basketbol Takımı

Acıbadem Şubesi basketbol takımlarımız 20 Ekim Pazar günü hazırlık karşılaşmalarına çıktı.

Acıbadem U10 takımımız Elit Akademi U10 takımıyla hazırlık müsabakasına çıktı. Basketbol okulu gruplarımızdan oluşturduğumuz En formda ve hazırlıklarına aralıksız devam eden takımımız gerek hücumda gerek müdafaada koç Uğur İşgören'in dediklerini yerine getirmeyi başardılar.

Baştan sona rakibine ağırlığını hissettiren takımımız ,maç sonlarına doğru üst üste hatalar yapmasına rağmen toparlanmasını bildi ve iyi oyununu son düdüğe kadar devam ettirdi. Elit akademi takımına ev sahipliğinden dolayı teşekkür eder, takımlarımıza başarılar dileriz.


Acıbadem U12 takımımız Pazar günü deplasmanda Geleceğin Yıldızları U12 takımıyla hazırlık karşılaşması oynadı. Takımımızın ilk hazırlık maçı olması ve antrenman eksikliğinin olması rakibimiz karşısında kötü oynayarak başlamamıza sebep oldu. Müsabakanın ikinci yarısında takımımız kendini toparlamaya başladıysa da maça çok iyi hazırlandığı belli olan Geleceğin Yıldızları ekibi takımımıza fırsat vermeden maçta üstünlüğünü korumaya devam etti. Koç Uğur İşgören ise yaptığı açıklamada takımından memnun olduğunu birçok oyuncusunun yaslarının daha küçük olduğunu ve ilk defa bir müsabakaya çıktıklarını belirterek bu kadar heyecanlı olmalarının haklı nedenlerini belirtti.


Acıbadem U14 takımımız ise Pazar günü deplasmanda Elit akademi U14 takımıyla karşılaştı. Belki de günün en heyecanlı maçlarından biri olan karşılaşma tribündeki seyircilere oldukça keyifli bir maç izlettirdi.

Aralarında bu sene ilk defa basketbola başlayan sporcularında bulunduğu takımımız gerçekten mücadelesiyle takdir topladi. Maçın başında sayı bulamayan fakat rakibine de izin vermeyen takımımız maçın ortalarında sayıda bulmaya başlayınca bir ara farkı 10 sayıya kadar çıkardı. Fakat maç sonu rakibinin sayılar bulmasıyla geriye düşen takımımız daha sonra sayılar bulsa da rakibiyle arasındaki farkı bir daha açamadı ve 2 sayı geriye düştü. Son hücumda da sayı bulamayan takımımız karşılaşmadan 2 sayı farkla mağlup ayrıldı. Mücadelesiyle herkesi memnun eden takımımızı ve rakibimizi tebrik eder, başarılar dileriz.