Kadıköy Jimnastik Okulumuz Antrenmanlarına Başladı

Jimnastik Okulumuz 2019-2020 sezonuna 7 eylül itibarı ile başlamış bulunmaktadır. 3-10 yaş arasında ki çocuklara hizmet vermektedir. Hafta içi ve hafta sonu çeşitli saatlerde çalışan gruplarımızın bilgileri ise şöyle;


Jimnastik Okulu

Bu sezon hafta sonu jimnastik okulu gruplarımız arasından en minik grubumuz

3 yaş grubu olup saat 12.30-13.15 arası eğitim görmektedir. Spora ve Jimnastiğe oyunlarla başlamış olan grubumuz yaşları küçük olmasına rağmen kısa sürede kendi gruplarına adapte olmuşlardır.


4.5-5 yaş grubumuz ise seviye tespitlerinden sonra güçlendirme ve esneklik arttırmaya yönelik antrenmanlara devam etmişlerdir.


Cimnastik Okulu büyük grubumuz ise bu döneme hızlandırmalı temel hareketler ve esneklik çalışmalarından sonra temel jimnastik hareketlerine yönelik çalışmalarını sürdürmektedir .


Hafta içi gruplarımız ise 16 eylülde antrenmanlarına start vermiş olup ;

Büyük grubumuz geçen seneye göre daha ileri bir eğitim için sıkı bir program izlemeye başlamışlardır. Program içerisinde kondisyon ve güç antrenmanının yanı sıra temel jimnastik hareketlerini içeren esnekliklerini korumaya ve ilerletmeye yönelik antrenman metodu izlenmiştir.


Jimnastik Okulu hafta içi küçük grubumuz ise 17 Eylül salı günü antrenmanlarına başlamışlardır. Temel eğitim grubumuz jimnastik ve bedenini tanıma, güçlendirme ve bedenini kontrol etme antrenmanlarının ardından jimnastik üzerine temel hareket antrenmanlarına başlamıştır.