Küçük Kız Voleybol Takımı Sahaya Çıktı

Voleybol Küçük Kız

Küçük kız takımımız 2018-2019 sezonunu 11 Kasım Pazar günü Fenerbahçe Koleji ile karşılaşarak açtı. Takımımız mücadeleyi 3-1 kaybetti, fakat oyun açısından beklenenin üstünde bir performans sergiledi.

Maça iyi başlayan takımımız attığı servisler ile etkili oldu. Teknik molaya 12-10 geride giren sporcularımız molanın ardından oyun planını istediğini gibi uygulayamadı ve ilk seti 20-17 kaybetti.


2. sete kötü bir başlangıç yapan takımımız servis karşılamada büyük problemler yaşadı. Bizim attığımız servislerde etkisini azaltınca ikinci sette teknik molaya 12-7 geride girdik. O andan itibaren yaptığımız ataklar ve defanslar istenilen noktaya çıkamayınca 2. Setide 25-11 kaybettik.


3. sete başlangıçta kızlarımız maçın hala bitmediğinin farkındalardı. 3. Sete çok iyi bir başlangıçla giren takımımız hem servis atışlarında hem de servis karşılamada iyi performans gösterdiler. Teknik molaya 12-11 önde giren kızlarımız. Bu andan sonra doğu oynayarak seti 25-20 kazandı. Ve karşılamada durumu 2-1'e getirdik.


4. set kıran kırana, mücadele zevki yüksek bir şekilde başladı. 10-10 eşitliliğe kadar her şey yolunda gidiyordu. Teknik molaya 12-10 Fenerbahçe koleji üstünlüğüyle girildi. Moladan sonra kızlarımız hem fiziki olarak yorgunluktan hemde ilk maçlarının verdiği psikolojik baskıdan dolayı düştüler. 4. Seti 25-16 kaybeden takımımız. Maçtan 3-1 lik skorla ayrıldı.


Maçın ardından küçük kız takımı antrenörü Yiğit Oskay'ın görüşleri şu şekilde oldu; Kızlarımız bu sezon ilk maçlarına çıktılar ve bütün oyuncularımızın kariyerlerinde ki ilk maçıydı. Bu ilk maçın verdiği stres heyecan ve baskıyı atlatmamız 2 set kadar uzun bir süreyi buldu. Bu stres heyecandan dolayı sahada çok basit hatalar yaptık. Fakat sahada ellerinden gelen mücadeleyi gösteren kızlarımız gün geçtikçe ve maç tecrübesini kazandıkça oyunlarını daha istenen seviyeye çıkaracaklardır. Aynı zamanda küçük takım yaş grubu 2004-2005 doğumlarının ağırlıklı olduğu yaş grubu. Bizim takımımız tamamen 2006 doğumlular tarafından kuruldu. Küçük takım maçlarında amacımız tecrübe kazanmak ve bol bol maça çıkmak. Şimdi ise haftaya olan Ataşehi

r Gençlik maçının hazırlıklarına başlayacağız. Maç için ise son söyleyeceklerim sahada olan bütün kızlarımı kutluyorum ve gurur duyuyorum.