Küçük Takım İlk Galibiyetini Aldı

Küçük takımımız Pazar günü oynadığı B grubu mücadelesinde Kuzey Yıldızları takımı ile karşılaştı. İlk sete Pelin, İkra, Yonca, Janin, Öykü ve Ada ilk 6’sı ile başlayan takımımız sete çok hızlı bir başlangıç yaptı ve teknik molaya 12-5 önde girdi. Oyun içinde ekstra defanslar yapan takımımız servislerde ise çok etkili olunca seti 25-8 kazandı ve setlerde 1-0 öne geçti.


2. Setin başlangıcında aynı ilk 6 ile başlayan takımımızda ilerleyen sayılarda 2007 Doğum midi takım oyuncumuz Yağmur oyuna dahil oldu. 2. Sete kötü bir başlangıç yapan takımımız teknik molaya 12-8 geride girdi. Servis ve hücum hatalarının çok olduğu sette takımımız 18-11 geriye düştü. O andan itibaren servisleri ile etkili olan takımımız rakibi 22-22 de yakaladı. Fakat bu sayıdan sonra basit hatalar yapan takımımız seti 26-24 kaybetti ve maçta durum 1-1 oldu.

3. Sete farklı ilk 6 ile başlayan takımımız son 2 sette çok etkili bir performans göstererek 3. Seti 25-15 , 4. Seti ise 25-13 kazanarak bu sezon ki ilk galibiyetini almış oldu. Küçük takım olmasına rağmen takımda 4 tane 2007 doğumlu oyuncu oynatarak geleceğe yatırım yapan takımımıza önümüzdeki maçlarda başarılar diliyoruz. Takımızın antrenörü Yiğit Oskay ise maçtan sonra şu düşünceleri paylaştı; takımımız kaybettiği maçlarda bile çok iyi mücadele etmesine rağmen her zaman basit hatalarla maçları kaybediyordu. Fakat bu maçta takımımız sahada ki kararlılığı ve oyunu ile galibiyeti hak etti. Önümüzdeki kalan maçları kazanmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bütün oyuncularımı kutluyorum.