Minik Kızlarımızın İlk Turnuvası

07-08 ve 09-10 doğumlu kızlarımızın bu sene birlikte tek takım olarak erkek grubuna katıldığı Friendship Turnuvasında iki maç geride kaldı. İlk olarak u10 kategorisine katıldığımız turnuvada , rakibimizle yaptığımız maç sonucunda , bu kategoride oynayacağımız maçların kızlarımız için planladığımız gelişim hedefine uygun olmadığı kanaatine vardık. Günlük başarıdan ziyade sürdürülebilir gelişim için , her maçımızı kaybedeceğimizin bilinci dahilinde U12 kategorisine katılım gösterdik.


Kızlarımızın kendi yaşıtındaki erkek takımlarıyla yaptığı maçlarda kazanılan sertlik ve baskıya alışma özelliği gelecek yıllarda takımımızda fark yaratacaktır. Maçta savunma anlamında öğrendiklerini uygulayabilen miniklerimiz , hücumda aynı verimliliği beklendiği üzere sahaya yansıtamadı. Maçtaki en umut verici durum ise zaman zaman rakiple aynı sertliği gösterebilmemiz oldu. Yapılan doğrular kızlarımızın yüzünü güldürdü.


Sezon boyunca turnuva devam ederken , kız takımlarıyla da bol bol hazırlık maçı alarak sezon planlamamıza sadık kalmaya çalışacağız.