U10 Kategorisinde Acıbadem ve Kadıköy Şubemiz Karşı Karşıya Geldi

Dinamo Acıbadem ve Dinamo Kadıköy, iki şubeyi karşı karşıya getiren Friendship League U10 karşılaşması izleyenlere çok keyif ve gurur verici bir müsabaka oldu. Aynı zamanda turnuvada ki diğer takımlara da aynı spor kulübü olmasına rağmen mücadele ruhunun bir dakika eksik olmaması gerektiğini bir kez daha hatırlattı.Daha tecrübeli ve uzun süredir beraber oynayan Kadıköy şubesi, Acıbadem şubesinin maça konsantre olamaması ve müdafaada verdiği açıklar sayesinde üst üste skorlar bularak maça başladı. Acıbadem şubesinden gelen hızlı bir mola ve oyuncuların maçın ciddiyetinin farkına varmasıyla müdafaasını kuvvetlendirerek çaldığı topları hızlı hücumlarla bitirip maça yeniden ortak olmasını sağladı. Acıbadem Dinamo'nun bu hızlı geri dönüşü bu sefer Kadıköy şubesinde bir şok etkisi yaratıp onların hata yapmasına sebebiyet verse de ilk yarı skor anlamında dengeli geçerek kapandı.


İkinci yarıya daha iyi başlayan Kadıköy şubesi yaptığı organize hücumlar ve bulduğu orta mesafe şutlarla skor sağlasa da Acıbadem'in hızlı hücumları maçın kopmasına fırsat vermedi. Basketbolu koşarak oynamaya ve topu sürekli paylaşmaya çalışan Acıbadem şubesi 1 sene içerisinde ne kadar ilerlediklerini göstermiş oldu.


İki kulübün oyuncuları ve antrenörlerini tebrik ederken, bizlere böylesine keyifli bir maç izlettikleri için gönülden teşekkür ederiz.


Maç sonu açıklamalarda bulunun Dinamo Acıbadem Şubesi Baş Antrenörü Uğur İşgören; “Geçen seneden beri en fazla gelişme beklediğimiz grubumuzun böylesine dirençli bir basketbol oynaması bizi tabii ki sevindiriyor. Aramızdan ayrılan sporcularımızın yerine gelen sporcuların hızlı adapte olması ve kendilerini geliştirmeleri de bunda en büyük faktör. Kadıköy şubemizi de gönülden tebrik ederek, Dinamo ailesine nice başarılar diliyorum.”