U12'den Ual'de Önemli Galibiyet

U12 Takımımız Ual'de 19 Ocak Cumartesi günü grubun önemli takımlarından Caan Spor ile karşılaştı.

Maça sömestr tatili sebebiyle Deniz Eskin ve Ayaz Tan Gültekin'in gelemediği karşılaşmaya takımımız kötü başladı. 6-0lık seri ile başlayan takımımızın toparlanması ilk periyodun sonlarını buldu ve öne geçip ilk periyodu 12-10 önde kapattı.
İkinci periyotta da her iki takımın birbirine karşı üstünlük sağladığı dakikalar oldu. 22-22 berabere biten periyodun ardından 2.yarıya takımlar daha kontrollü başladı.


Maçın ikinci yarısında da karşılıklı basketler ile takımlar birbirine üstünlük sağlamaya çalışırken son dakikaları daha iyi oynayan takımımız maçtan 39-38 galip ayrıldı.


Maçtan sonra Kaan Aykut'un maç sonu gözlemleri şu şekilde oldu; Bugün sahada mücadele eden bir takım vardı. Bazı dakikalarda geri düştük ve toparlanmasını kısa sürede yaptık. Rakibe hiç bir zaman üstünlüğün onlara geçtiği hissini hiç vermedik. Zaten bu davranış bu sene yapmak istediğimiz karakterlerden sadece bir tanesi. Kazanmak ya da kaybetmekten öte doğru basketbolu oynayan takım yaratmak çok daha önemli. Oyuncularımı kutluyorum güzel basketbol için.