U12 Maçı Kaybetti, Basketbolu Kazandı


Dinamo Sk U12 UAL

U12 Takımımız UAL sezonunu 11 Kasım Pazar günü Potanın Kartalları ile karşılaşarak açtı. Takımımız ilk yarıda gösterdiği direnci rakibine karşı 2.yarıda gösteremeyerek maçtan 38 - 19 mağlup ayrıldı.


Maça iyi başlayan ekibimiz, rakibin savunma oyununa karşı çözüm üretti ve kolay hücumlar ile potaya gitti. Savunmada da iyi mücadele göstererek ilk periyodu 10-6 önde kapattı.

İkinci periyotta kaybedilen toplar ile rakibe sayı imkanı veren takımımız hücumda da ilk periyot gibi aktif olamadı ve bulduğu farkı koruyamayarak 2.yarıya sadece 1 sayı önde girdi.


Maçın 3.periyodu itibariyle 15-14 önde olan takımımız 2.yarıda hücumda etkisiz kalınca sayı üretemedi ve maçtan 38-19 mağlup ayrıldı.


Maçın ardından U12 takım antrenörü Kaan Aykut'un görüşleri şu şekilde oldu; Bugün sahada iki farklı takım vardı. Bir tanesi izleyenlere doğru basketbolu izletme amacına yönelik hem hücum hem savunma yapan, diğeri de izleyenlere sadece anı izleten maçı kazanmaya yönelik oynayan takım.

Rakibimizin yapmış olduğu tam saha müdafaa ne basketbol kitaplarında vardır ne de basketbolu bilenlerin zihninde. Sadece maçı kazanmaya yönelik çocukların yaşlarından faydalanarak yapılan bir mahalle baskısı. Takımımla gurur duyuyorum ilk yarı bu baskıya güçleri yettiği kadar mücadele ettiler, oynadılar. Zaten ilk yarıyı önde kapattık. Sahadakilerin 12 yaşına girecek çocuklar olduğunu unutmayalım. Onların da bir kapasitesi, bir moral seviyeleri var. İlk yarı baskıdan ( baskıya baskı demek bir şahit ister) çıkmak bizim bütün enerjimizi bitirdi. Moral olarak 3.periyotta yapılan hatalar ile kolay sayı yedik ve maçı farklı kaybettik. Maçı kaybetmemizin tek sebebi tabi ki de bu değil. Bizimde hatalarımız var onları çocuklar ile konuşacağım. Hatalarımızı en aza indirmek için çaba sarf edeceğiz.