U12 Tbf'de Galip Geldi


U12 takımımız, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun turnuvasında Ataşehir Yıldızları'yla çekişmeli geçen maçtan galip ayrıldı.

Maça hızlı başlayan ekibimiz bulduğu hızlı hücum sayılarıyla skor üstünlüğünü maçın başında ele geçirdi. Bekir ve sakatlıktan dönen Arda'nın skorları ve bütün takımın sürekli çembere gitme arzusuyla ilk çeyreği 18-14 önde kapadık. İlk çeyrekten itibaren savunmamız alarm vermeye başlamışken, ikinci periyotta da rakibimiz kolay sayılar bulunca devreye etkili hücum performansımıza rağmen 30-24 önde girebildik.

Üçüncü periyotla birlikte savunmasını sertleştiren takımımız bu periyotta rakibini yalnızca 8 sayıda tuttu. Ancak son periyotla birlikte Bekir'in sakatlanması savunma ribaundlarındaki etkinliğimizi azalttı ve rakibimiz ikinci atışlar için fırsatlar yakalamaya ve bunları değerlendirmeye başladı. Beygo'nun ekstra sorumluluk alması ve Çağdaş'ın istikrarlı oyunu skor anlamında üstte kalmamızı sağladı.

Son dakikaları çekişmeli geçen maçta, rakibimizin tribünle birlikte kurduğu yoğun baskıya rağmen sporcularımız bu yükün altında kalktılar ve maçtan 57-52 galip ayrıldılar. Mücadelelerinden dolayı iki takım sporcularını da kutlarız.