U12 Ual'de Galibiyetlerine Devam Etti

U12 Takımımız Ual'de 4.karşılaşmasına Fenerbahçe Koleji karşısında çıktı. Maçın genelinde kötü oynayan takımımız maçı 55-44 kazanarak oynadığı 4. karşılaşmadan 3.galibiyet alarak ligdeki iddiasını sürdürüyor.
Maça Mert Topaloğlu'nun basketleri ile hızlı başlayan takımımız ilk periyodun genelinde bulduğu imkanları sayıya çevirdi ve ilk periyodu 9-5 önde kapattı.


Maçın ikinci periyodunda hücumda bulduğu imkanları sayıya çeviren takımımız müdafaa'da direnç gösteremeyince periyodu 18-14 önde kapattı.


Maçın ikinci yarısında rakibine karşı hızlı hücumlarla sayı bulan takımımız maçı 11 sayı farkla kazanarak galibiyet serisini 3 maça çıkardı.


Maçtan sonra U12 takım antrenörleri Kaan Aykut ve Ali Ulaş Yüksel'in görüşleri şöyle oldu; Bugün sahada kötü oynayarak kazanan bir Dinamo vardı. Bunu da bazen olması kabul edilebilir ama bunu alışkanlık haline getirmemiz gerekiyor.

İsteksiz, mücadele gücü yok denecek kadar kötü bir savunma anlayışı ile sahada kaldık. Zaten bu sezonun en fazla sayı yediğimiz maçı oldu. Daha güçlü rakiplerden daha az sayı yiyerek maçı tamamladığımız günler oldu. Maçlar maalesef psikolojik anlamda oynanıyor bugün işin o kısmını yapamadık. Mutlu eden konu ise isabetli şutlarımızın sayısının artması ve istediğimiz zaman sayı yapabildiğimizi görmek. Maç her sıkıştığı anda hücum anlamında çözüm üretebildik. %40 ile iç atış isabetimiz var. Oyuncularımızı tebrik ediyoruz.