U13 Takımımız İlk Tbf Maçına Çıktı

Tamamı 2007 doğumlu sporculardan oluşan U13 takımımız, U14 Tbf liginde ilk maçına 29 Ekim Salı günü Maltepe Spor Salonunda çıktı.

U13-Tbf-1Hafta

Rakibinin sadece 1 oyuncusu 2007 geri kalan 11 oyuncusunun 2006lı olarak sahaya çıktığı maçta takımımızın yaş ve fiziksel dezavantajı gözle görülür şekilde maçın ısınma dakikalarında ortaya çıktı.

Sezonun ilk periyodunda istediği hücum organizasyonunu yapan takımımız Arda Beygo ve Deniz Eskin ile sayılar bulurken periyodun son dakikası içinde basit hatalar yaparak 10-6 geride kapattı.

İkinci periyotta rakibine karşı oyun üstünlüğünü hissetirmiş olsada fiziksel dezavantaj ve basit hatalar ile ilk devreyi 21-16 geride kapatı.

Maçın ikinci yarısında da iyi oynunu sergileyen takımımız basit hatalar ve yorgunluktan oluşan top kayıpları ile sezonun ilk maçından 50-34 mağlup ayrıldı.


Maçın ardından U13 teknik ekibinin ortak görüşleri şu şekilde oldu; Bugün maça başlamadan önce rakibimizin fiziksel özellikleri ile bizimkileri karşılaştırdığımız da dezavantajımızın çok olacağını düşündük. Fakat takımımız doğru basketbol oynayarak bu süreci çok iyi atlattı. 2 senedir üzerine çalıştığımız hücum mantelitesini bugün sahada görmek çok sevindirici oldu. 8-9 kişi ile rotasyonu yapmak durumunda kalınca 2.yarıda enerjimiz azaldı. İlk periyotlarda ki enerji ile mücadele edemeyince son periyoda tek haneli farkla geride girip maçı 14 sayı ile kaybettik. Bugün takımımızın mücadelesinden ve oyunundan gayet memnunuz. Eksiklerimizi belirleyip 1 sezon içerisinde kapatıp daha da gelişeceğiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.