U13 Takımından UAL'de Önemli Galibiyet

U13 Takımımız Ual'de 3.karşılaşmasına 12 Aralık Çarşamba günü Unibasket karşısında çıktı. Maçın başından sonuna kadar iyi mücadele gösteren takımımız maçtan 42-40 galip ayrılarak 3.maçından da galibiyet ile ayrılmış oldu.
Maçın ilk periyoduna kötü başlayan takımımız rakibin yaptığı baskıya cevap veremedi ve ilk dakikaları 6-0 geride kapattı. Daha sonra oyuna ortak olan takımımız bulduğu sayılar ile ilk periyodu 8-10 geride kapattı.

İkinci periyotta bulduğu fırsatları değerlendiremeyen takımımız rakibini 10 sayı barajında tutmasına rağmen devre arasına 20-14 geride girdi.


Maçın üçüncü periyodunda daha istekli olan takımımız pota altından bulduğu sayılar ile rakibine karşılık vermeye başladı. Son periyoda girilirken takımımız 29-36 mağlup durumda idi.


Son periyotta özellikle müdafaada direnç gösteren takımımız son 20 saniyeye 1 sayı geride girdi. Son hücumdan başarılı dönen takımımız maçı da 42-40 kazanarak yoluna devam etti.


Maçtan sonra U14 antrenörü Kaan Aykut'un düşünceleri şöyle oldu; Bugün sezonun en güzel basketbolunu sahada gördük. Her iki takımda basketbol oynadı. Bu yaşlarda doğru basketbolu öğretmen ilk amacımız. Maça rakibimizin baskısına boyun eğerek başladık. Baskıdan doğru çıkmayı anca 4 dakika sonra kavrayabildik. Bundan sonra rakibinde baskısını azalttık. 3 periyot boyunca kovalayan takım olduk. Fark bir ara 10'a kadar çıktı. Bu noktada oyundan kopmamak bizim için en önemli nokta idi. Bugün kazanmak / kaybetmekten öte kimlik göstermek çok daha önemli. Son periyotta iyi müdafaa ile maçı kazandık. Bugün heyecanı bol, ritmi yüksek bir maç oynandı. Rakibimize teşekkür ediyorum doğru basketbolu sahada yansıtıp bizlere güzel bir maç imkanı yaşattığı için. Oyuncularımı da tebrik ediyorum bu güzel galibiyet için. Çalışmaya devam edip daha güzel sonuçlar almak istiyoruz.