U14 Acıbadem Boğaziçi Kartalları ile Karşı Karşıya Geldi

Friendship League 13. Hafta müsabakalarında Boğaziçi kartalları ile karşı karşıya gelen Dinamo Acıbadem U14 takımı yeni oyuncularıyla sahada boy gösterdi.Rakibinin daha genç bir kadroyla karşılarına çıkmalarına sürprize izin vermeden maçın ilk dakikalarından oyuna ağırlığını koyan Dinamo Acıbadem takımı bulduğu hızlı hücumlar ve rakibine yaptığı hatasız savunmalarıyla ilk yarıyı 25-8 önde kapattı.

Maçın ikinci yarısında rakibine direnç göstermeye çalışan Boğaziçi Kartalları, Dinamo Acıbadem'in müdafaasını aşamayınca skor üretmekte zorlandı. İlk yarıda yakaladığı avantajı kaybetmeyen Dinamo Acıbadem ekibi sahadan 45-14` lük skorla galip ayrıldı.


Her iki takımın oyuncu ve antrenörlerini tebrik eder, başarılar dileriz .

Maç sonu Dinamo Acıbadem Baş Antrenörü Uğur İşgören açıklamasında “ Öncelikle Boğaziçi kartallarını tebrik ederim. Gelecek vaat eden, potansiyeli olan çok sayıda genç oyuncuları mevcut, tahminim önümüzdeki sene rakiplerine çok fazla sıkıntı çıkartacaklar.

Kendi oyuncularımı da ne olursa olsun maça hep konsantre olduklarını, skor tabelasıyla değil doğru basketbolu oynamaya çalıştıkları için teşekkür ederim.” bulundu.