U16 Ual'de 2.Galibiyetini Aldı


U16

U16 takımımız Tbf'ten sonra katıldığı 2.lig olan UAL'de oynadığı 3.karşılaşmadan 2.galibiyetini aldı. 28 Kasım Çarşamba Maltepe Yıldız Spor Kulübü ile karşılaşan takımımız maçtan 64-41 galip ayrılarak çıktığı 3.maçtan 2.galibiyetini alarak ayrılmış oldu.


İlk periyoda durgun başlayan takımımız bulduğu pozisyonları sayı ile değerlendiremedi. Savunmada rakibini dış şutlara zorladı, böylelikle hücumda sayı bulamasa da savunma ile ilk periyodu 10-8 önde kapattı.

İkinci periyotta hücumda doğru sayılar bulan takımımız kendi sayı aralığına ulaştı ve devre arasına 28-17 önde girdi.


Maçın ikinci yarısında rakibinin baskısına karşı yine hücumda istediği oyunu oynayan takımımız sahadan 64-41 ile galip ayrıldı.


Maçtan sonra U16 antrenörü Kaan Aykut'un düşünceleri ise şöyle oldu. Bugün savunmada istediğimiz direnci göstermedik. Farklı kazanmış olabiliriz ama bunun bizi aldatmasını istemiyorum. Daha ileriye gidebilmek için hem savunmamızı hem hücumumuzu en iyi şekilde tutmamız gerekiyor. %55lik iç atış / %31 dış atış ile oynadık. Özelikle dış şutlarda tercihlerimizi düzelttiğimiz zaman daha iyi bir takım olacağız. Oyuncularımızı kutlarım güzel bir galibiyet aldılar.