U16 Ual'de Galibiyet Serisini 3 Maça Çıkardı

19 Aralık Çarşamba günü U16 takımımız Ual'de 4.karşılaşmasına Ekare karşısında çıktı. Maça iyi başlayan takımımız bütün maç boyunca üstünlüğünü koruyarak sahadan 54 - 43 üstünlük ile ayrıldı.
Maça Ege Eskin'in dış şutlarda ki yüzdeli atışları ile başlayan takımımızda Ege'nin yanına Ernesto Andaç'ın da etkili hücumları da eklenince ilk periyodu 19-7 önde kapattı.


İkinci periyotta rakibi karşısında baskısını azaltan takımımız hücumda kendi oyun anlayışından uzaklaştı ve sayı bulmakta zorlandı. Devre arasına 5 sayı önde girdi.


İkinci yarıda oyun düzenini bozmayan takımımız sahadan galibiyetle ayrılarak 4.karşılaşmasından 3.galibiyetini alarak plaff-off lar öncesi yerini sağlamlaştırmış oldu.


Maçın ardından koç Kaan Aykut'un görüşleri şu şekilde oldu; Maça iyi başladık. Yüksek yüzdeli dış şutlar ile ilk çeyreği iyi kapattık. Maçın genelinde iyi mücadele verdik fakat bazı aralıklarda rehavete kapıldık. Maç içi motivasyonumuzu kaybettik. Daha zor günlerde rehavete kapıldığımız noktalar bizi zorlayabilir. Oyuncularımızın bunu anlamasını sağlamamız lazım. Maçın genelinde doğru tercihleri yapabilmeliyiz. Mücadele için oyuncularımı tebrik ederim.