WU18 Şampiyon


Genç kız takımımız kuruluşundan bu yana ilk defa Klasman Şampiyonu olarak ve ilk defa Türkiye Şampiyonası elemesi oynamaya hak kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

Bu başarının büyüklüğü , elde ettiği sıfat sebebiyle değil sadece 8 kişilik kadrosuyla ,ciddi tedavi gerektiren(ameliyat, fizik tedavi vs) hala devam eden sakatlıklarımız olmasına rağmen aylarca kendilerinden ödün vererek , zor şartlarda çalışmaktan vazgeçmeyerek mücadeleye devam eden oyuncularımızdan gelmektedir.

Sıfatlara endeksli olup sezon içerisinde mücadele etmekten vazgeçip ligden çekilmek zorunda kalan bir çok kulübün aksine , asıl amacı basketbola hizmet etmek olan motivasyonunu hiçbir zaman kaybetmeyen 8 oyuncudan kurulu takımımız , sezon başından beri daha önce yenemediği DSİ , Dostlukspor , İstanbul Yıldızları gibi kulüpleri mağlup etmeyi başararak çok çalışmanın meyvelerini toplamıştır.

Dün oynanan İstanbulgücü maçında konsantrasyon ve bitiricilik kısımlarında sıkıntı yaşamamıza rağmen kaptanlarımızdan Ceren Aktürk’ün skorer oyunuyla 61-47 galip gelerek bitime 1 hafta kala liderliği garantileyip Türkiye Şampiyonasına elemelerine katılma hakkı kazanan takımımızı kutlarız.