WU18 Sezonunu Açtı

Basketbol Okulu - Basketbol Kulübü

03-04-05 jenerasyonundan oluşan wu18 takımımız 13.10.2019 günü sezonun ilk resmi maçına, geçen senenin seri B 3.sü olan ve aynı kadroyla bu sene lige katılan Çatalca Basketbol karşısında çıktı.


WU18- Tbf 1.Hafta

Yaz aylarında sezona sadece 5 kişiyle hazırlanabilen takımımız , takımda süre bulamayan arkadaşlarımızın ayrılmasıyla birlikte ,ancak Eylül ayında gelen yeni arkadaşlarla 11 kişiyi tamamlayabildi.


Rakibimiz oyuncularının 2002 doğumlu olup kendi takımımızdan 1/2/3 yaş büyük olmasının yanı sıra , oyun kurucuları hariç her oyuncusunun , takımımızın pota altı oyuncularından daha uzun boylu olması ve 4-5 senedir bir arada oynamaları, her takımın sezonun ilk maçı için en son tercih edeceği rakip takım profiliydi. Bu dezavantajlar yeterli değilmiş gibi , bench katkısı beklediğimiz oyuncularımızdan birinin kaburga kemiğinin kırılması ,yedek oyun kurucumuzun maç gecesi hastaneye kaldırılması 3tüp serum yemesine rağmen kendine gelemeyip maçta yanımızda olamayışı, takımımızı 40dk 6 kişilik rotasyonla oynamak durumunda bıraktı.

Kendilerinden yaşça büyük, fiziksel olarak avantajlı, takım uyumu açısından tecrübeli , kadro rotasyonu olarak derinliğe sahip rakibimize karşı 4. periyodun 3.dakikasına kadar oyun üstünlüğünü vermeyen takımımız skorda da eşitliği yakalamıştı. İlk periyodu önde geçen takımımız , ilk yarının bitmesine 3 saniye kala yediği basket faul ile soyunma odasına beraberlikle gitti. İki oyuncumuzun ikişer dakika dinlenebildiği , iki oyuncumuzun ise hiç dinlenemediği maçın 4. Periyodunun ilk üç dakikası da beraberlikle geçildikten sonra takımımızın pili bitti. Yorgunluk sebebiyle takımımızın en skorer oyuncusunun üst üste yaptığı basit top kayıpları ,savunmada ise rakip takımın forvetine bir türlü oyun içi çare üretemeyişimizin sonucu periyot skorunu 17-5 aleyhimize sonuçlandırdı. Kaçan boş şutlar, pota altı bitiriciliğinde ki başarısızlığımız sadece 44 sayı yediğimiz maçta mağlup olmamıza sebep oldu. 44 sayının 30’unu tek bir oyuncudan yemiş olmamız ise hayal kırıklığıydı.


Bu maçta yaptığımız iyi işleri cebimize koyup diğer maçlarda daha özgüvenle hücum edersek sezonun geri kalanı takımımız için daha sağlıklı geçecektir.